Dali jsme do toho všechno, říká po finále Vaněček. Stříbro? Velký úspěch

Liberec - K prodloužení chyběl jediný gól... Výhra 3:2 v domácí odvetě s Mladou Boleslaví ale tygřím deváťákům po venkovní prohře 2:4 na zvrat finálového dvojzápasu nestačila. Poslední utkání sezóny hodnotil obránce Jakub Vaněček, který byl nejlepším střelcem mezi beky v soutěži.

Co se ti po finále honí hlavou?
Když prohrajete finále, je to vždycky těžké hodnotit. Myslím, že jsme to mohli zvládnout, navíc proti Mladé Boleslavi, která je náš velký rival. Už v základní části jsme spolu hráli kvalitní zápasy, těsná výhra nám teď bohužel nestačila.

Dá se říct, co sérii rozhodlo?
Asi bojovnost soupeře, i když my jsme na ledě taky nechali všechno.

A zřejmě i třetí třetina v Boleslavi, že?
Ano, možná jsme v ten moment trošku polevili a Boleslav nás za to potrestala, dala nám za třetinu tři góly.

Byla pro odvetu inspirací ta neuvěřitelná otočka v semifinále proti Slavii?
Určitě, chtěli jsme, aby se nám obrat povedl znovu. Dali jsme do toho všechno, včetně přípravy na zápas. Už to ale nevyšlo. Myslím, že až na první třetinu jsme v odvetě hráli dobře.

Jaké pokyny padaly s postupem času na střídačce?
Hlavně se hodně tlačit do brány, protože z mladoboleslavského gólmana puky někdy vypadávaly. Přišlo mi, že si zákroky nebyl tak jistý, jako v základní části.

Dokážeš už trošku docenit to, jaký je stříbro úspěch?
Je to velký úspěch, prožili jsme velice slušnou sezónu. Když jsme dokázali otočit semifinále, hodně nás to povzbudilo a věřili jsme, že to můžeme dotáhnout až k titulu.

Výpadků jste v sezóně moc neměli, byly tam přesto nějaké těžší chvíle?
Bylo těžké, když jsme předposlední zápas skupiny prohráli s Pardubicemi 0:5. Hned jsme se ale zkoncentrovali na derby v posledním kole a vyhráli jsme ho, čímž jsme si zajistili první místo v základní části.

Taková facka se ale občas hodí, souhlasíš?
Ano, myslím, že to přišlo ve správný čas a nakoplo nás to směrem k play-off.

V posledním duelu sezóny jsi byl kapitán, céčko ale pravidelně putovalo mezi čtyřmi hráči...
Bylo to dobré, každý z kapitánů tomu vždycky dal něco jiného, něco svého. Já jsem se snažil kluky hodně povzbuzovat.