Václav Nedorost vzpomíná na Liberec v dobrém

Date of publication Author Jan Rachota

V úterý se hrál v Liberci vyrovnaný zápas, ve kterém domácí nakonec vyválčili nad HC Mountfield tři body. Za utkáním se můžete ohlédnout s Jihočechem Václavem Nedorostem, v úvodu článku pak najdete vyjádření trenéra Čermáka k pozici Petra Vampoly. Zbylé ohlasy přineseme během odpoledne.

V loňské sezóně byl Petr Vampola nejlepším nahrávačem Liberce, letos však do hry nezasahuje vůbec a nebo sporadicky. Trenér Čermák tuto situaci v úterý na přání novinářů okomentoval: “Přípravné zápasy nám určily nějaký ráz týmu, do kterého se zatím Petr Vampola neprosadil. Nejsme spokojeni s jeho přístupem - organizací hry, protože Petr hraje hodně na sebe. To jsou důvody proč není Petr v sestavě.“

Václav Nedorost se na liberecký led vrátil po dlouhé roční pauze zapříčiněné potížemi s koleny. Tentokrát však v šatně nepřetáhl přes hlavu dres Bílých Tygrů, ale mateřských Českých Budějovic. Ty na jeho schopnosti hodně spoléhají, Nedorost by se měl stát znovu obávaným střelcem. V úterním utkání však zůstala jeho „puška“ klidná… “Liberec nebyl ze začátku v dobrém rozpoložení. Bohužel jsme nedokázali využít, že jsme v té chvíli byli lepší, a nepodařilo se nám vstřelit branku. Poté, co jsme inkasovali hodně smolný gól, byl Liberec lepší a my jsme se vezli. Domácí hráli hodně přesilovek, zatlačili nás a nakonec nám dali rozhodující gól.“ V zápase se Nedorost několikrát dostal do slibné šance, ale Milana Hniličku nedokázal překonat. “Milan chytá dobře a je pro Liberec stěžejním bodem, stejně jako pro nás Eda Turek. Ve třetí třetině tam Milan chytil několik vyložených šancí a myslím si, že domácím zachránil tři body.

Liberec před zápasem s HC Mountfield neprožíval vyvedený start do sezóny, navíc hosté měli na zápasy v Tipsport areně příjemné vzpomínky z loňska. “Je začátek sezóny a tak bych neřekl, že se Liberec trápí. Zdejší tým se oproti loňské sezóně příliš nezměnil, takže jsme věděli, že to bude těžké. Trenér nás varoval, že to bude úplně jiný zápas než loni v play off. Chtěl po nás, abychom na něj zapomněli, že je již nová sezóna. To se potvrdilo a my prohráli.“ Václav Nedorost býval v předloňském ročníku s Radimem Vrbatou hlavní útočnou zbraní Liberce, proto se nešlo zeptat na vzpomínky mladého forvarda. “Na Liberec vzpomínám jen v nejlepším! Byla to tehdy dobrá sezóna s výborným koncem. Dařilo se nám, byla tu super parta a vedení.“

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři