Vasyl Špilka zabojuje o Hlinka Gretzky Cup

Date of publication Author Ondřej Belák, Martin Voltr

Liberec - Vůbec první reprezentační soustředění před startem nového ročníku absolvují čeští hokejisté do osmnácti let. Výběr hokejistů ročníku 2006 (či mladších) se pod novým koučem Davidem Čermákem začne připravovat na letní Hlinka Gretzky Cup.

Reprezentace U18 absolvuje úvodní kemp od neděle 18. do pátku 23. června. Pozvánku obdrželo 34 hokejistů, kteří budou rozděleni na dvě skupiny. V těch absolvují dopolední jednotky na suchu i na ledě, zatímco odpoledne budou trénovat, případně hrát, společně.

Svoji přípravu bude národní mužstvo směřovat k tradičnímu Hlinka Gretzky Cupu. K letošnímu ročníku prestižní akce dosud nejsou k dispozici oficiální informace, podle rozpisu na webu švýcarské asociace by nicméně měl vypuknout 31. července v Břeclavi a Trenčíně.

Bílí Tygři mají v nominaci svého zástupce v podobě útočníka Vasyla Špilky. Mezi náhradníky ještě čekají na případnou šanci další opory loňského tygřího dorostu, který vyhrál základní část – obránci Adam Král s Pavlem Průškem a forvard Daniel Pekař.

Nominace české osmnáctky

Brankáři:
Adam Ebenstreit (Karlovy Vary), Břetislav Vystrčil (Mladá Boleslav), Jakub Milota (Třinec), Matyáš Mařík (České Budějovice).

Obránci:
Alex Kubánek, Samuel Šmerda, Martin Švec (všichni Pardubice), Tomáš Galvas (Olomouc), Nick Mähler (Karlovy Vary), Adam Jiříček, Jan Skok (oba Plzeň), Adam Martin Hlinský (Mladá Boleslav), Jakub Fibigr, Marek Chaloupka (oba Vítkovice), Aleš Zielinski (Třinec), David Svozil (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci:
Vasyl Špilka (Liberec), Jiří Klíma, Lukáš Král, Dominik Pavlík (všichni Hradec Králové), Jakub Galnor (Karlovy Vary), Samuel Drančák, Matyáš Humeník (oba České Budějovice), Maxmilian Curran (Slavia Praha), Adam Benák, Adam Titlbach (oba Plzeň), Oskar Lisler, Josef Teplý (oba Mladá Boleslav), Sebastian Glas (Vítkovice), Matěj Kubiesa, Šimon Pohludka, Petr Sikora (všichni Třinec), Adam Jecho (Tappara Tampere, Finsko), Ondřej Kos (Ilves Tampere, Finsko).