V kabině panuje skvělá nálada, jsme dobrá parta, říká Koštoval

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Turnov/Liberec – Dvacáté sedmé kolo nejvyšší juniorské soutěže nabídlo speciální zápas, který Bílí Tygři sehráli v Turnově. Liberečtí především díky výkonu z druhé třetiny, kdy nadělili chemikům čtyři branky, brali plný počet bodů. K parádnímu vítězství přispěl dvěma nahrávkami také Michal Koštoval. Jak speciální utkání zhodnotil a jak vnímal větší diváckou kulisu?

Máte za sebou parádní vítězství, jak duel proti chemikům hodnotíš?
Pro nás to bylo trošku netradiční utkání, protože tu je užší kluziště. V první třetině jsme to ještě okoukávali, hned ve druhém střídaní jsme dokonce dostali gól, což si myslím, že nás trochu probralo. Ve druhé dvacetiminutovce jsme pak zabrali, vytvořili si náskok a více méně kontrolovali zápas.

Když jsi zmínil to užší kluziště, bylo to hodně znát?
Bylo to dost znát. Hlavně o mantinely se puk víc odrážel. Po první třetině jsme si na to ale zvykli.

Skóre však otevřeli hosté z Litvínova. Co se při té situaci stalo?
Já jsem přímo u té branky nebyl. Kluci ale říkali, že to tam jednomu z našich beků přeskočilo hokejku a pro následnou dorážku si už dojel hostující útočník. Byla to taková nešťastná shoda náhod.

Tobě se duel povedl také po osobní stránce, zapsal jsi dvě asistence. Jsi spokojený i v tomhle ohledu?
Určitě ano. Já jsem se v posledních zápasech trošku trápil, nedařilo se mi bodovat, takže jsem za to rozhodně rád.

Vítězstvím za tři body jste si zajistili první místo v západní skupině ELJ. Jaký je to pocit?
Kdybych to měl srovnat s loňskou sezónou, tak je to opravdu výborné. V kabině panuje skvělá nálada, jsme dobrá parta. Za mě je to parádní počin.

Na tenhle speciální zápas si našlo cestu celkem hodně diváků. Byla ta větší divácká kulisa znát?
Určitě to bylo znát, běžně se na juniorskou extraligu nepřijde podívat tolik lidí. Nás to trošku nahecovalo k lepšímu výkonu a já osobně jsem si to hodně užil.