Devátá třída zná soupeře pro osmifinále! Ve středu začíná venku

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Do play-off už tento týden vstupuje také devátá třída. Bílí Tygři se v osmifinále utkají s Hradcem Králové, začíná se ve středu na východě Čech.

Vyřazovacích bojů v Extralize devátých tříd se zúčastní šestnáct týmů. Už předem si je zajistilo všech dvanáct účastníků vyšších nadstavbových skupin O pořadí v play-off, které doplnily první dva celky z každé nižší skupiny O účast v play-off. Na rozdíl od kategorií juniorů a dorostu, v deváté třídě nemají žádné celky v prvním kole volno a všechny míří do osmifinále.

Osmifinále se bude hrát prolínacím způsobem mezi západní a východní skupinou. Bílí Tygři jdou do play-off jako druhý nejlépe nasazený tým ze západu a třetí nejlépe nasazený celkově. Právě na základě nasazování se rozhodlo o tom, že libereckým soupeřem pro osmifinále bude Hradec Králové!

Zajímavostí je, že lépe nasazené celky – na rozdíl od obvyklých zvyklostí – nebudou série začínat doma. Play-off U15 se totiž (kromě finále) hraje jen na dva vítězné duely. Začíná se tedy na ledě hůře umístěného týmu, přičemž druhý a případně i rozhodující třetí zápas se odehrají na hřišti výše nasazeného.

Liberec se s Mountfieldem v základní části utkal čtyřikrát, přičemž výhru vždy paradoxně slavil hostující tým. Už na základě vyrovnané bilance je tedy jasné, že náš celek nečeká nic jednoduchého.

Vzájemné zápasy

Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec 2:5
Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 3:4p
Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec 4:8