Obecně moc gólů nedávám, tím víc mě to těší, radoval se po trefě Ehrenberger

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec – Bílí Tygři se na sobotní měření sil s prvním Třincem naladili skvěle, neboť dokázali porazit Vítkovice poměrem 2:0. První a zároveň vítěznou branku zaznamenal obránce Jakub Ehrenberger, pro kterého to byl úvodní přesný zásah v tomto ročníku.

Do víkendového zápřahu jste vstoupili vítězně. Jaké jsou tvé dojmy z duelu proti Vítkovicím?
Jsme rádi, že se nám podařilo odčinit ty dvě prohry z venkovních utkání. Byl to těžký zápas, hodně urputný. Jsem rád, že jsme jej dokázali vyhrát.

Ty sám jsi byl autorem jedné z branek. Jak se zrodila?
Najížděl jsem od modré, dostal jsem zadovku a pak jsem vystřelil. Chtěl jsem to hlavně udržet před bránou. S trochou štěstí jsem do toho na brankovišti plácl a spadlo mi to tam.

Pro tebe to byl dokonce první přesný zásah v aktuálním ročníku…
Mám z něho radost. Primárně i proto, že byl nakonec vítězný. Já obecně moc gólů nedávám, o to víc mě to těší.

Dlouho přetrvával stav 1:0, jak moc vás uklidnila trefa v samotném závěru?
Druhá branka je vždy hodně důležitá. Ke konci už jsme se nemuseli tolik stresovat o body. Bylo to pro nás lehčí dohrát.

I po střetu s Vítkovicemi se udržíte na druhém místě. Jak na vás tento fakt působí?
Jsme za to moc rádi. Hned v sobotu nás čeká Třinec, se kterým si to rozdáme o prozatímní první místo. Věřím, že si to užijeme.

Když už jsi to nakousl, připravovali jste se během týdne na Oceláře nějak speciálně?
Neřekl bych, chodíme postupně od zápasu k zápasu. Až těsně před Třincem si k tomu něco málo řekneme.

Během absence Radima Handla jsi několikrát měl kapitánské „C. Jak ti tahle role seděla?
Jsem rád, že jsem dostal takovou důvěru. Je to pro mě veliká pocta, ale nijak to mou přípravu na jednotlivá utkání nezměnilo.

Foto: Sport Images Goldmannová

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři