Nečekali jsme, že tak odpadnou, přiznává Petr Šachl

Date of publication Author Marcel Voneš

L i b e r e c - Tři body za jeden gól a dvě asistence si ve včerejším zápase připsal Petr Šachl, který měl velkou radost především z toho, že si jeho lajna připsala pět plusových bodů. „To mě hodně těší, protože už jsme se potřebovali střelecky chytit, “ nechal se po zápase slyšet holohlavý útočník.

„Já v porovnání s minulou sezonou tolik nehraji a to je vidět i na té produktivitě. Ale já už jsem kolikrát říkal, že se rozjela ta Plodkova pětka, i když on je teď zraněný, ale dávali pořád góly a rozhodovali pro nás důležité zápasy a to je podstatné, protože my potřebujeme do play-off, aby všechny čtyři pětky uměly dát gól. To pak ukazuje sílu týmu a rozhoduje v play-off,“ říká třetí nejlepší liberecký střelec uplynulé sezóny, který si v sobotu připsal 7. letošní gól (v sezóně 2005/2006 se radoval celkem patnáctkrát, pozn. red.). Jeho trefa znamenala dosažení diváky vyvolávané „desítky“. „Já doufám, že nebude moc drahý,“ usmívá se při myšlence na týmovou kasu a pokračuje: „Byla to krásná spolupráce s Andrejem Podkonickým. On mi to tam hezky dal a já už to jen doklepl do prázdné. My jsme ani za stavu 8:1 po dvou třetinách nechtěli dát těch 10 gólů, myslím, že jsme stále hráli to svoje. Ta desítka je takové plus pro diváky.“
I Petra Šachla překvapila odevzdanost soupeře. „Nečekali jsme, že tak odpadnou. Oni bojují o postup do play-off a mají to hodně složité. Taže sem přijeli vyhrát a museli se tlačit dopředu a museli dát první gól. Bylo to na nich určitě vidět. Ale my jsme hráli poctivě do obrany a dali jsme první tři góly. To si myslím, že rozhodlo.“

Mezi střelce se jako druhý zapsal Lukáš Pabiška, když ve čtvrté minutě využil první přesilovku Bílých Tygrů. „Vyvážel jsem puk zpoza brány, Standa (Procházka) mi ho tam nechával. Máme takový signál, že dávám buď na Standu nebo do středu na obránce, najednou tam nikdo nebyl. Oni všichni zůstali stát a mně to tam uteklo před jejich obráncem, ale on zůstal stát, tak jsem ten puk ještě zkusil dobruslit a netušil jsem, že do toho ještě píchnu a spadne to až do brány. Gólman zůstal v bráně takže byla možnost ho přehodit nebo udělat kličku,“ vylíčil střelec gólovou akci, při které nakonec vsadil na přehození Hübla.
„Když jsme šli do druhé třetiny, tak jsme si říkali, že ještě musíme bojovat, protože jim tam nějaký gól nebo dva mohou spadnout a může být nějaký problém,“ přípomíná poslední souboj Chemopetrolu, kdy se Spartou prohrával po první části také 0:3 a během druhého dějství zápas vyrovnal. „Ale dali jsme na 4:0 a oni už poté nevzdorovali.“

Za hosty se k nevydařenému zápasu vyjádřil obránce Jiří Šlégr: „Dneska jsme určitě nehráli jako mužstvo. Hráli jsme s dobrým soupeřem, který hraje výbornou hru ve středním pásmu a my jsme na to bohužel nenašli odpověď. Ten výsledek napovídá všemu, byla tam naše nedůslednost, nedokázali jsme přejít přes střední pásmo a o tom to dneska je.“ Zkušený bek odmítá, že to po čtvrtém gólu se spoluhráči zabalili. „My nikdy nic nevzdáváme, ale určitě to za takového stavu není jednoduché. Snažili jsme se aspoň uhrát ten výsledek, ale ty góly tam padaly dál. Určitě nebudou mít v Litvínově radost, když uvidí 10 gólů v naší síti, ale my to dneska musíme hodit za hlavu.“ Chemopetrol není v současné době v záviděníhodné situaci. Po skvělém startu do letošního ročníku, kdy Litvínovští dokonce vedli extraligu, obývají po nedělním zápase 12. příčku s tří bodovým mankem na desáté Kladno. „Je tam ještě spoustu zápasů v základní části a pokud to neuděláme, tak nemáme v play-off co dělat. Především se musí zamyslet každý sám nad sebou, jestli jsme udělali to, co jsme měli. Já si myslím, že ne. Holt se tím nemůžeme moc dlouho zabývat a musíme se připravit na Karlovy Vary, se kterými teď hrajeme doma,“ uzavřel litvínovský patriot.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři