Body jsou teď životně důležité, upozorňuje Nedvěd

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Petr Nedvěd nastoupil proti Znojmu ke svému prvnímu startu za Bílé Tygry a i když se bodově neuvedl, byl na ledě znát. Bojoval o každý puk, nastupoval do přesilovek i oslabení a připravoval spoluhráčům brankové příležitosti. Jeho dojmy z utkání si můžete přečíst v následujícím článku.

Petře, tak v prvním utkání za Bílé Tygry se vám podařilo zvítězit. Jak se po úspěšném duelu cítíte?

Tak samozřejmě je nám o moc líp, než před zápasem, protože to byl bohužel boj o posledního „fleka“. Do desaté minuty jsme měli velkou převahu, pak ale prišly jejich přesilovky, a to nás trochu zabrzdilo. Pak jsme to naštěstí ustáli a ve třetí třetině jsme zase byli lepší.

Jak vám vyhovovala souhra s novými spoluhráči v útoku Blatným a Klimentou?

Odehráli jsme dobrý zápas. Měli jsme tam nějaké šance, budeme je pouze muset začít proměňovat. Samozřejmě to byl první zápas, tak si na sebe zvykáme. Myslím, že to ale bylo v pohodě.

Co říkáte na místní specifické kluziště, které Liberečtí před sezonou zužovali, vyhovuje vám?

Mně to je takřka jedno jestli je velké, nebo úzké. Každý hokejista se na něm musí adaptovat a je to pro obě mužstva stejné. Nedá se říct, jestli to je výhoda nebo nevýhoda.

Vaše mužstvo vlastně odehrálo celý duel na tři formace. Bylo to tak pro vás lepší, nebo jste i začínal pociťovat únavu?

Určitě to bylo pozitivní, hráči se dostanou dřív do zápasu a začnou hrát větší tempo než soupeř. Samozřejmě se tak ale nedá hrát celou sezonu. Dnes jsme ale vsadili na tu správnou kartu a po většinu zápasu jsme měli převahu.

Jak moc jste byl motivován k tomu, aby jste vstřelil nějakou tu branku? Jistě by vám to hodně pomohlo.

No samozřejmě by to bylo příjemější, ale v tuto chvíli jde hlavně o body do tabulky a ty přišly. Myslím si, že góly taky přijdou, pro nás je životně důležité uhrávat body.

Jak vnímáte atmosféru v týmu? Je opravdu tolik cítit, že se nedaří?

Bohužel tady je takový útlum nebo zklamání z toho, jak se to tu zatím vyvýjí. Ještě je před námi ale hodně zápasů a při tomto tříbodovém systému stačí dát čtyři pět zápasů dohromady a najednou skáčete tabulkou dopředu. Je sice těžké, když se mužstvo musí dostávat z takovéto díry, musíme to ale zvládnout.

Cítili jste před utkáním velký tlak? Přeci jenom prohrát i s posledním Znojmem, to už by byl vážný důvod ke změnám...

No uřčitě jsme nechtěli prohrát a dostat se až na ten spodek tabulky a být ještě ve větší díře, než jsme byli před zápasem. Teď jsme ale zase poskočili o kousek výš, a snad se tak chytíme.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři