Basilejská hala zažila famózní finále, ve kterém zvítězil Petrohrad

Date of publication Author Petr Schultz

B a s i l e j – Finále, které bralo divákům dech. Tak přesně to byl zápas Ženevy s Petrohradem. Ve velmi vypjatém duelu rozdali rozhodčí přes dvěstě trestných minut. Souboj o vítěze turnaje Summer Ice Hockey 2009 dospělo do prodloužení, ve kterém se radovali hráči Petrohradu, když v prodloužení prostřelil výborného Stephana Kirill Safronov.

Branky a nahrávky: 41. Höhener (Salmelainen, Deruns) - 59. Jašin (Sušinsky, Kwiatosky), 62. Safronov (Jašin, Sušinsky).
Rozhodčí:Brill – Faigle, Tondera.
Vyloučení:18:20, navíc 5 + do konce Bezina, Savary, Rubin (všichni GEN), Makarov, Petrov, Rybin, Čajánek (všichni PET).
Využití: 1:1.
Průběh utkání:.
Diváci:1369

Genéve-Servete HC: Stephan - Bezina, Mercier, Maurer, Gobbi, Breitbach, Höhener, Schielt, Stadler - Kolník, Traschler, Cadieux - Salmelainen, Savary, Deruns - Randegger, Rubin, Antonietti - Suri, Augsburger, Pivron.

SKA ST. Petersburg: Esche - Kwiatovski, Zyvzin, Petrov, Safronov, Misko, Giroux, Kryukov - Yashin, Čajánek, Sushinsky - Rybin, Trubachev, Makarov - But, Brylin, Korolyuk - Gimbatov, Kucheryavenko, Korolev.

Pořadí Basel Summer Ice Hockey 2009 je tedy následující:

1. SKA St. Petersburg
2. Genevé-Servette HC
3. Dynamo Minsk
4. Bílí Tygři Liberec
5. HC Davos
6. EHC Basel Sharks

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři