Marek Pinc udržel už čtvrté čisté konto v sezóně

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Jako první přišel po vítězství 4:0 nad Spartou mezi novináře brankář Marek Pinc, pro kterého to byla už čtvrtá nula v sezóně. Liberecký muž s maskou vychytal proti Pražanům už druhý čistý štít v letošním ročníku O2 extraligy. Jenže k tomu vůbec nemuselo dojít, kdyby se Petr Ton trefil do prázdné zívající branky. „Petr Ton si mě tam docela pěkně povodil, ale netrefil prázdnou bránu,“ vyzdvihl pěknou akci soupeře brankář Bílých Tygrů.

Marku gratuluji k vítězství. Ze začátku sezóny se říkalo, že Liberec má problémy s obranou, teď to ale vypadá přesně naopak.
Nevím, jak to tady bylo před tím, než jsem přišel do Liberce. Když jsem sem přišel, tak jsme si všichni i s trenéry sedli a řekli jsme si, jak bychom chtěli hrát. Hrajme teď dobře střední pásmo, zhušťujeme ho a hrajeme na brejky. V posledních zápasech se nám tahle taktika vyplácí.

Libereckému brankáři se na Spartu daří. Ta vyšla proti němu už podruhé za sebou střelecky naprázdno.

Čím si vysvětluješ, že Liberec i bez devíti hráčů tak šlape?
Před každým zápasem si říkáme, že musíme hrát obětavě a bojovat. To nás teď zdobí. My nemůžeme hrát nějaký krásný hokej, my prostě musíme ten hokej spíše kazit. Zatím se nám to daří.

Dnes se na ten hokej z pohledu diváka koukalo ale celkem pěkně?
Určitě. Když dáme nějaké ty góly, tak už se i hra zlepší. Naše taktika je ale momentálně kazit hokej. (Smích).

Kde byla dnes Sparta nejblíže k brance?
Asi to bylo nejblíže ve druhé třetině. Petr Ton si mě tam docela pěkně povodil, ale netrefil prázdnou bránu. Pak tam Sparta měla ale ještě další tyč nebo břevno, kdy to zavánělo brankou.

U které branky se dnes zápas lámal?
Těžko říci, kde se zápas lámal. Všechny naše branky byly hrozně důležité, ať to byla první, druhá nebo třetí.

V dalších dvou zápasech přivítáte Karlovy Vary a Litvínov….
Každý zápas je těžký. Budeme rádi za každé vítězství a rádi bychom bodovali naplno. Bude to ale ještě hodně těžké.

Marku, děkuji za rozhovor.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři