Dušek je v první lajně spokojený a doufá, že se tým po výhře nad Kladnem zvedne

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Trenér Kalous v posledních zápasech řádně zamíchal útoky a zdá se, že první „puzzle“ úspěchu složil už pro utkání s posledním Kladnem. Formace kolem Petra Nedvěda zaznamenala dvě branky a dobře se vedle zkušeného centra uvedl Antonín Dušek, který vyrovnal proti Kladnu na důležitých 1:1. „Andrej a Petr jsou šikovní hráči a silní na puku. Umí perfektně přihrát. Zatím nám to vyhovuje,“ usmíval se autor letošních tří branek Tygrů.

Dnešní zápas byl pro vás asi hodně vybojovaný?
Zápas byl dnes hodně vydřený, protože jak Kladno, tak i my jsme potřebovali vyhrát. Utkání bylo o bojovnosti. Naštěstí jsme druhý gól dali my a udrželi jsme to až do konce.

Měli jste po včerejším dnu ještě dostatek sil?
Já sám jsem se osobně cítil docela dobře, i když to byl druhý zápas po sobě. Nemyslím si ale, že by nám dnes síly nějak chyběly.

Antonín Dušek v sezóně: 4 body (3+1)

Čím to, že hra Tygrů nebyla až tak lehká?
S Bostonem jsme měli čtyři porážky v řadě, takže zapracovala trochu i nervozita. Chyběl nám trochu klid na hokejkách, ale dnes jsme výhru ubojovali a důležité jsou tři body.

Jak to bylo před zápasem s motivací? Přeci jen Kladno není Boston.
Nám šlo v tomhle zápase o body, takže to bylo možná ještě důležitější utkání. My momentálně potřebujeme sbírat body do tabulky, abychom se nepropadali dolů.

Jak jste dnes vnímali to, že hala byla poloprázdná a včera bylo beznadějně vyprodáno?
Samozřejmě je lepší, když je plný dům, hned se lépe hraje. My jsme ale museli hrát i tak. Vyhráli jsme a to je pro nás důležité.

Dnes ses osobně podílel na bodovém zisku Tygrů brankou na 1:1. Jak se to vůbec semlelo?
Hunky mi nahrál super mezi kruhy a já jsem to trefil naštěstí nad lapačku.

Jak se Ti vůbec hraje s Petrem Nedvědem a Andrejem Podkonickým?
Oba jsou šikovní hráči, silní na puku a umí dát perfektní pas. Myslím, že si vyhovíme a zatím nám to celkem šlape.

Co proběhlo po druhé třetině v kabině, protože ve třetí části jste vydatně přidali?
My se na branku hrozně nadřeme. Říkali jsme si, že se musíme víc tlačit do brány a puky dorážet.

V posledních zápasech jste nepodávali špatné výkony, ale dnes zápas nebyl z vaší strany příliš pohledný. Myslíte si, že jste mohli ze sebe setřást deku?
Já doufám, že jo. Nervozita z nás snad teď už spadne a budeme klidnější. V tabulce jsme trochu výš, tak doufám, že půjdou i výkony.

V pátek vás ale čeká těžký zápas v Mladé Boleslavi.
Určitě bychom tam chtěli vyhrát. Nic jiného nám ani nezbývá. Snad to bude derby se šťastným koncem pro nás.

Tondo, díky za rozhovor.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři