Kapitán Petr Nedvěd v zápase se Spartou pod lupou

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Naším dalším mužem, kterého jsme si vzali pod lupu, byl kapitán Petr Nedvěd. A to ne náhodou. Liberecký nejproduktivnější hráč působil několik sezón v kádru Sparty a navíc momentálně bydlí v Praze.

Nejdůležitější momenty Nedvěda v zápase

0:00 - Petr Nedvěd jde hned na první buly. Na křídlech má Kudrnu s Podkonickým, v obraně Čakajíka s Hunkesem a záda jim kryje v brance Vošvrda. Proti němu se sklání na vhazování Výborný.

5:05 - Poprvé v zápase střílí, jeho střela je ale sražená do rohu kluziště a k brankáři Pöpperlemu nepronikne.

Proti Spartě zaznamenal Petr Nedvěd svůj šestý gól v sezóně.

10:46 - Bere si kotouč u mantinelu a z otočky vystřelí jako indián z luku. Sparťanská lapačka je ale o dost rychlejší než projektil z hole libereckého kapitána a gólová radost se nekoná.

22:31 - Je na ledě při vyrovnávací brance Hunkese. Při přesilové hře nahraje na modrou Čakajíkovi, jehož bomba se odrazí od tyče a Hunkes v těžké pozici doklepne puk do branky. Pro tygřího vůdce to je sedmadvacátý bod v sezóně.

29:40 - Sám se proháčkuje do útočného pásma, ale ztroskotává svou střelou na Macholdovi.

34:40 - Ve středním pásmu si na něj bez kotouče vyšlápne Francouz Treille, zákrok na hranici pravidel ale zůstane bez povšimnutí.

43:00 - Přebere touš od Duška a z úhlu trefuje Pöpperleho do ramene. Puk následně končí v ochranné síti.

43:19 - Snaží se dorazit střelu obrany, kterou nemá Pöpperle stoprocentně ve své moci.

44:19 - Přihrává z levého křídla Špačkovi, ten ale jeho krásný načechraný pas neuklidí za záda holešovického gólmana.

47:01 - Pálí z ostrého úhlu, ale sparťanský muž s maskou s přehledem vyráží jeho střelu do rohu.

53:00 - Hořava hledá Nedvěda před brankou, ten ale nedokáže zpracovat jeho skákavý pas.

58:54 - Uzavírá gólový účet zápasu brankou na 4:1. Vydá se do útočného pásma napadat, obere na hranici pravidel Výborného, Dušek mu přihraje puk před poloprázdnou kasu a Nedvěd dává svou šestou branku v sezóně.

Statistiky ze zápasu

Body:            2
Góly:            1
Asistence:       1