Doležal nebude dále trestán, Kalous s Nedvědem zaplatí pokutu

Date of publication Author Jan Rachota

Disciplinární komise dnes řešila podnět Bílých Tygrů týkající se zákroku útočníka HC Slavia Praha Doležala na kapitána Petra Nedvěda, který se stal ve 2. čtvrtfinálovém duelu play-off v čase 47.38. Komise rozhodla, že trest 5 min. + OK považuje za dostatečný a Doležala nebude dále trestat.

Disciplinární komise naopak potrestala trenéra Liberce Jiřího Kalouse, za neoprávněný vstup na ledovou plochu. Kalous dostal pokutu 20 000 Kč.

Pokutu 10 000 Kč dostal také kapitán Petr Nedvěd, který v reakci na unfair zákrok Doležala na svou osobu, hodil na slavistickou lavičku plastovou lahev.

Reakce GM Ctibora Jecha: "Rozhodnutí disciplinární komise akceptujeme a to i přesto, že si nadále myslíme, že faul Doležala byl cílený a očekávali jsme z tohoto pohledu dodatečný trest. Petr po oba volné dny nebyl na ledě a jeho start v následujícím zápase je nepravděpodobný. Tím pádem je náš tým Doležalovým zákrokem citelně poškozen.

Touto reakcí považujeme celou věc za uzavřenou a soustředíme se na zítřejší pokračování série."

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři