Vlastní přesilovky nás poslaly do kolen, smutnil po čtvrtém duelu Petr Nedvěd

Date of publication Author Ondřej Flanderka, Petr Schultz

Opět ho bylo celé kluziště. Dal gól, utrpěl šrám v obličeji, po jeho zaváhání udeřila Slavia na 3:1. Řeč je o libereckém kapitánovi Petru Nedvědovi. Ten i ve čtvrtém duelu série mezi Libercem a Slavií patřil k nejlepším hráčům, ani jeho branka a velká snaha ale Severočechům ke druhé výhře ve čtvrtfinále nepomohla. „Naše přesilovky nás poslaly do kolen. Místo toho abychom rozhodli zápas, tak jsme dostali klíčové góly,“ povídal po utkání smutně zkušený hokejista s číslem 93.

Petře, vypadá to, že střety s Jirkou Doležalem v téhle sérii doslova přitahuješ. Dnes to skončilo krvavým šrámem v obličeji.
Dneska to bylo ale naprosto neúmyslné, to k hokeji také patří. Je ale velká škoda, že se nám tady ta čtyřminutová přesilovka nepovedla zúročit a ve finále nás naopak tyhle čtyři minuty pohřbily.

Po Doležalově zásahu vysokou holí dohrál Petr Nedvěd první třetinu s náplastí pod okem.

Zápas celkově hodně ovlivnily špatné přesilovky Liberce, souhlasíš?
Bohužel, je to tak. Dostalo nás to do kolen. Místo toho, abychom v nich rozhodli zápas, tak jsme dostali klíčové góly.

Čím to bylo? Sehrála určitou roli třeba nervozita a vědomí, že prohráváte v sérii?
Bohužel, přesilovky nám opravdu nejdou. Možná to je v přemíře chtění dát gól, ale je to jedna z věcí, na které musíme zapracovat. Tyhle věci totiž rozhodují mezi výhrou a prohrou v utkání, a i dneska ten zápas hodně ovlivnily.

U branky Slavie na 3:1, Tě o puk obral Michal Vondrka ve středním pásmu. Byl ten zákrok podle Tebe čistý?
Bylo to určitě čisté. Já jsem se snažil odehrát puk a bohužel mi to přeskočilo hokejku a přesně v tu chvíli mi vzal puk, ujel a potrestal nás. Tenhle gól beru na sebe, to byla jednoznačně moje chyba.

Michal Vondrka Tygry zlobil dnes celý zápas…
Je to tak. Je to šikovný hráč a naše chyby trestal.

I díky Tvé brance na 2:4 jste se ještě vrátili do hry. Bylo už příliš pozdě na obrat?
Na konci jsme si vytvořili nějaké šance, ale bylo to i díky tomu, že soupeř už nebyl tak aktivní a spíš už to chtěl jen odehrát z obrany. My jsme pak odvolali brankáře a tím pádem jsme vytvořili ještě přesilovou situaci a šance tam nějaké byly, ten kontaktní gól ale přišel až moc pozdě.

Děkuji za rozhovor, hodně štěstí v sobotním zápase.