Apríl - Petr Nedvěd zvažuje ukončení kariéry profesionálního útočníka

Date of publication Author Hana Aprilová

Petr Nedvěd tentokrát své rozhodování o další kariéře vydatně urychlil. I v příští sezóně bude oblékat dres Bílých Tygrů - z útoku se však přesune mezi obránce družiny trenéra Kalouse. Tuto roli ofenzivního beka - rozehrávače plnil Nedvěd již v minulosti při přesilovkách, nyní se posune do zadní linie na stálo.

Petře, jsem rád, stejně jako všichni fanoušci, že si kariéru prodloužíš o další sezónu. Nicméně, kde se vzal nápad, že se přesuneš do obrany?

Cítím, že tento mančaft neřekl ještě poslední slovo. To mě žene dopředu. A obrana? Potřebujeme trochu zvětšit věkový průměr vzadu a na to mám dobrá kritéria, ne?

Ale není to škoda? Vloni jsi byl nejproduktivnějším hráčem týmu jak v základní části, tak i play-off.

Škoda - neškoda, já věřím, že budu pro tým stejně platný i vzadu. I v obraně ovlivňujete hru dopředu a můžete jí dát myšlenku.

Bude se Petr Nedvěd radovat z branek i jako obránce?

Bohaté defenzivní zkušenosti Ti bude moci předat bratr, v 41 stále aktivní obránce.

Asi si dáme přes léto s bráchou malej kempíček, nějaké fígle mi určitě prozradí. Ale hlavně si mě vezmou do parády trenéři tady v Liberci. Mám se na co těšit.

Neuraž se, ale co kdyby to vzadu nešlo...Bude možný tvůj zpětný přesun do útoku?

Nikdy neříkej nikdy. Ale musím přiznat, že mě tohle opravdu láka, je to nová výzva. Já jsem v létě vždy trénoval individuálně, ale na tohle se chci připravit a nastoupím s týmem 26. dubna normálně přípravu. Uvidíme, jestli vydržím až do přípravy na ledě.

Chcete vědět víc? Video z natáčení tohoto rozhovoru naleznete na stránkách dneskajeapril.cz

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři