Souhra s Nedvědem? Pro mě obrovská zkušenost, míní Michal Bulíř

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Před sezónou si talentovaný útočník Michal Bulíř říkal, že by bylo pěkné si zahrát v jedné lajně s Petrem Nedvědem. Jeho přání se mu splnilo už v přípravě a jejich souhra byla parádní. Vyústil z toho totiž první Tygří gól v zápase s Luleou.

Gratuluji ke vstřelené brance. Jak se to celé seběhlo?
Byl tam nahozený puk do pásma a jeli po něm tři hráči. Na kruhu jsem si počkal na odražený puk. Ten jsem si přikopl nohou a zkusil jsem vystřelit tam, kde bylo volno.

Proti Mannheimu se Michal Bulíř těžko zvedal z ledové plochy. S Luleou měl jiné starosti, gólové.

Kde bys hledal důvody, že jste na Luleu nestačili?
Na začátku nás trochu přebruslili, ale třetí třetina z naší strany nebyla špatná. Vzali jsme si time-out. Nejspíš je důvod prospaná druhá třetina.

Vy jste ale kontrovali ve třetí třetině, když jste dali dvě rychlé branky. Co chybělo k vyrovnání?
Ve třetí třetině jsme šli s výkonem nahoru. Chyběl nám ten závěrečný krok, kdy jsme měli vstřelit třetí gól. Šancí jsme měli dost. Je to škoda.

Zítra vás čekají Eisbären Berlin. Po dnešním zápase navíc nemáte šanci na postup do rakouského finále. Kde hledat motivaci pro další utkání?
Já myslím, že motivace bude dost. Proti týmům ze Švédska nebo Německa nehrajete každý den. My uděláme vše pro to, abychom zítřejší utkání zvládli.

Ty jsi dnes nastoupil v první lajně s Petrem Nedvědem. Před sezónou jsi ale říkal, že se Ti nejspíš nepoštěstí s ním nastoupit, protože jste oba centři. Proti Lulee se tak ale stalo.
Dnes to opravdu vyšlo. Já si toho hrozně moc vážím, protože hrát s Petrem Nedvědem a Jardou Kudrnou je opravdu skvělé. Určitě mi to dodá další zkušenosti do mé hokejové kariéry.

Michale, díky za rozhovor.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři