Bílí Tygři vládnou extraligovým statistikám

Date of publication Author Petr Schultz

Bílí Tygři jsou po dvaceti kolech na prvním místě Tipsport extraligy. Není se tak čemu divit, že hned několik Libereckých ovládlo také individuální statistiky. Severočeši mají nejen nejlepšího střelce, brankáře, asistenta, ale také nejproduktivnějšího hráče, kterým je kapitán Petr Nedvěd.

Kanadské bodování

Petr Nedvěd

Extralize aktuálně kraluje kapitán Bílých Tygrů Petr Nedvěd, který nasbíral ve 20 duelech 29 bodů. Na záda mu začíná dýchat jiný veterán. Jiří Burger z Vítkovic má o čtyři body méně. Trojici nejlepších pak uzavírá sparťanský Petr Ton. Jediným mladíkem, který se dokázal vklínit mezi „staré pušky“ je karlovarský Lukáš Pech s 21 body.

1. Nedvěd Petr (Liberec)     29 bodů (11+18)
2. Burger Jiří (Vítkovice)   25      (11+14)
3. Ton Petr (Sparta)         22       (9+13)
4. Pech Lukáš (Karlovy Vary) 21       (9+12)
5. Hübl Viktor (Litvínov)    19       (9+10)

Střelec

Michal Bárta

Tabulku neomylných gólových zabijáků vede Tygr Michal Bárta spolu s třineckým Martinem Adamským. Oba hráči mají na svém kontě shodě 12 branek. V první pětce pak mají Liberečtí další zastoupení. Na bronzové příčce je kapitán reprezentace na Karjala Cupu Petr Nedvěd, jemuž momentálně na kontě svítí jedenáct gólů. Stejný počet tref pak nasbírali také Jiří Burger a Petr Kumstát.

1. Adamský Martin (Třinec)     12 branek
2. Bárta Michal (Liberec)      12
3. Nedvěd Petr (Liberec)       11
4. Burger Jiří (Vítkovice)     11
5. Kumstát Petr (Karlovy Vary) 11

Asistence

Petr Nedvěd

Nejlepším nahrávačem v extralize je po dvaceti kolech lídr Severočechů Petr Nedvěd. Vůdce liberecké smečky přihrál svým spoluhráčům už na 18 branek. Druhým v této disciplíně je nestárnoucí Jiří Burger z Vítkovic, jenž má na svém kontě 14 asistencí. Na třetím místě je pak Petr Leška ze Zlína a také Petr Ton z Holešovic. Oba mají na svědomí už 13 přesných pasů. Pětici nahrávačů uzavírá Lukáš Pech z Karlových Varů, jenž byl dodatečně povolán na Karjala Cup.

1. Nedvěd Petr (Liberec)     18 asistencí
2. Burger Jiří (Vítkovice)   14
3. Ton Petr (Sparta)         13
4. Leška Petr (Zlín)         13
5. Pech Lukáš (Karlovy Vary) 12

+/-

Petr Nedvěd

Nejlepším v bodování +/- je aktuálně obránce Třince Josef Hrabal. Bílí Tygři mají ale i v této kategorii své želízko v ohni. Těsně za druhým Alexem Forsterem ze Sparty je totiž Petr Nedvěd, který má na svém kontě 10 plusových bodů. Pětici pak uzavírají Třinečtí Lukáš Zíb s Janem Peterkem.

1. Hrabal Josef (Třinec) + 13
2. Foster Alex (Sparta)  + 11
3. Nedvěd Petr (Liberec) + 10
4. Zíb Lukáš (Třinec)    + 10
5. Peterek Jan (Třinec)  + 8

Kanadské bodování – obránci

Marek Trončinský

Mezi libereckými obránci momentálně bodově září Marek Trončinský, kterého si trenér české reprezentace Alois Hadamczik vybral pro finské hry. Talentovaný bek se v osmnácti zápasech trefil dvakrát a přidal k tomu sedm přesných nahrávek. Mezi extraligovými beky tak je na pěkném třetím místě. Zadákům tuzemské nejvyšší soutěže vévodí obránci z Třince. Lukáš Zíb nastřádal už 14 bodů, jeho kolega Josef Hrabal má o tři body méně.

1. Zíb Lukáš (Třinec)        14 bodů (3+11)
2. Hrabal Josef (Třinec)     11      (4+7)
3. Trončinský Marek (Liberec) 9      (2+7)
4. Kuděla Tomáš (Vítkovice)   9      (2+7)
5. Rehák Denis                8      (2+6)

Průměr branek na zápas

Marek Pinc

Brankářské statistiky ovládá zatím jen jeden muž. Gólman Bílých Tygrů Marek Pinc nastoupil už do patnácti duelů a drží si průměr 1,83 branek na zápas. Na druhém místě je zlínský Jabuk Sedláček, jehož průměr ale překračuje dvě soupeřovy trefy na utkání. Do první pětky se pak vklínili ještě Luboš Horčička, Jan Chábera a Tomáš Pöpperle.

1. Pinc Marek (Liberec)    1,83 branek na zápas
2. Sedláček Jakub (Zlín)   2,07
3. Horčička Luboš (Zlín)   2,12
4. Chábera Jan (Kladno)    2,13
5. Pöpperle Tomáš (Sparta) 2,16

Procentuální úspěšnost

Marek Pinc

Dvaatřicetiletý brankář Liberce Marek Pinc ovládl i další brankářské statistiky. Omaskovaným mužům v extralize vévodí i v procentuální úspěšnosti. V patnácti zápasech pustil jen 26 branek a odchytal 388 minut. Svou úspěšnost zákroků tak vytáhl až na 93,73%. Na záda mu dýchá Jan Chábera z Kladna a na třetím místě je reprezentant Jakub Kovář z Českých Budějovic. Druhý brankář Bílých Tygrů Tomáš Vošvrda je až na pětadvacátém místě s úspěšností 88,94%.

1. Pinc Marek (Liberec)           93,72%
2. Chábera Jan (Kladno)           93,38%
3. Kovář Jakub (České Budějovice) 93,13%
4. Pöpperle Tomáš (Sparta)        93,08%
5. Horčička Luboš (Zlín)          93,02%

Čistá konta

Hned pět brankářů si v uplynulých dvaceti kolech Tipsport extraligy připsalo dva čisté zápisy. Kromě gólmana Bílých Tygrů Marka Pince to jsou také Jan Chábera, Jakub Kovář, Peter Hamerlík a Dominik Furch.

1. Pinc Marek (Liberec)           2 čistá konta
2. Chábera Jan (Kladno)           2
3. Kovář Jakub (České Budějovice) 2
4. Hamerlík Peter (Třinec)        2