Petr Nedvěd se znovu objeví v České reprezentaci!

Date of publication Author Martin Kadlec

Kapitán Bílých Tygrů Petr Nedvěd se znovu objevil v nominaci České hokejové reprezentace. Po prvním podniku letošní Euro Hockey Tour - turnaji Karjala - pozval trenér Alois Hadamczik zkušeného čtyřicetiletého centra i na blížící se Švédské hry, které se uskuteční od 9. do 12. února. Přinášíme Vám rozhovor se žhavým adeptem na post reprezentačního kapitána.

Petře, jak jsi se o své reprezentační nominaci dozvěděl?
S trenérem Hadamczikem jsme se už před turnajem v Rusku domlouvali, že pokud budu zdravotně fit a zůstane mi ta letošní forma, počítal by se mnou na Švédské hry. Asi před týdnem jsme se domluvili už najisto.

Petr Nedvěd v reprezentačním dresu
První letošní podnik Euro Hockey Tour – turnaj Karjala – to pro tebe byla obnovená reprezentační premiéra. Pojedeš na Švédské hry už s trochu jinými pocity?
Malinký rozdíl tam možná je, ale spíš bych řekl, že odjíždím s podobnými pocity. Je to pro mě stále stejná čest a pocta reprezentovat naší zemi. Samozřejmě to není Mistrovství světa, ale i tyto turnaje jsou velmi zajímavé a je to vždycky zkušenost si na nich zahrát. Moc nemusím reprezentační přestávky. Rád zůstávám v tom pravidelném zápasovém tempu a i z tohoto důvodu nominaci vítám a těším se.

Překvapilo tě nějaké jméno v nominaci na Švédské hry? Nebo to, že tam některá jména naopak chybí?
Tohle je samozřejmě čistě na rozhodnutí trenéra. On ten tým sestavuje a ví, kteří hráči mu do sestavy zapadají a kteří naopak ne, i když hrají na vysoké úrovni. My jako hráči můžeme ovlivnit jen to, jaké jsou naše výkony na ledě.

Petře, díky za rozhovor.

Bilance Petra Nedvěda v České reprezentaci:
7 utkání, 4 góly, 1 asistence

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři