Petr Nedvěd v nedělním klání pod lupou

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Čtyřicetiletý veterán uhájil v posledním duelu základní části svůj trůn a stal se nejproduktivnějším hráčem extraligy. Kapitán Bílých Tygrů si připsal celkem jednašedesát bodů, proti Plzni zaznamenal jednu asistenci. Mezi mantinely však znovu strávil nadprůměrnou porci minut.

00:01 - Petr Nedvěd poprvé na ledě, nastoupil jako tradičně v centru první formace. Po své pravici však postrádal parťáka Jaroslava Kudrnu, jehož nahradil Tomáš Urban.

Petr Nedvěd se stal prvním libereckým hráčem v historii, který ovládl kanadské bodování soutěže.

02:17 - Zkušený útočník si připisuje asistenci. Po vyhraném vhazování ve vlastní třetině vyslal kupředu spoluhráče Klimentu, který zakončil neomylně.

06:54 - Plzeň zanedlouho dokázala vyrovnat, Tygři ovšem svému sokovi opět odskočili. Znovu se trefil Tomáš Klimenta, liberecký kapitán si připsal plusový bod za účast na ledě.

23:40 - Nedvěd poprvé vystřelil na branku, Svoboda ale jeho pokus kryl. Domácí matador poté režíroval přesilovku svého týmu, zaznamenal několik přesných přihrávek.

29:02 - Produktivní centr byl přilepen na mantinel protivníkem Heřmanem, na ledě se následně strhla menší potyčka. V roli mstitele se prezentoval Lukáš Vantuch, jenž dostal trest do konce utkání.

34:14 - Nejstaršího hráče Bílých Tygrů nedovoleně zbrzdil v samostatném úniku Růžička. Hlavní sudí nařídil trestné střílení, Nedvěd ovšem po kličce neuspěl.

45:43 - Petr Nedvěd dvakrát zahrozil, nebezpečně pálil po přiťuknutí Klimenty. Do střelecké listiny se ale vrýt nedokázal.

57:32 - „Méďa" prodloužil v závěru několik svých střídání, ovšem další bodík již nepřidal.

Osobní statistiky

Ice-time celkem:    26:29
Počet střídání:        29
Přesné přihrávky:      25