Petr Nedvěd byl s výkonem týmu v sérii spokojen. Budějovice byly těžký soupeř, přiznává

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Tygří režisér Petr Nedvěd opět úřadoval. V pátém zápase čtvrtfinále diktoval výhru svého týmu třemi body a velkou měrou se tak podílel na rozhodujícím vítězství 3:1. Kapitán Severočechů se přitom dostával do ráže pomaleji, jenže v posledních dvou zápasech po sobě nasbíral šest bodů.

Petře, u třetího gólu Bílých Tygrů jsi slavil v pokleku. Vypadalo to, že to z Tebe spadlo.
Už se mi nechtělo vstávat. Je to super pocit. Už nezbývalo do konce příliš mnoho času, takže jsme věděli, že utkání musíme domlátit.

Kapitán Petr Nedvěd v play-off: 7 bodů (5+2).

Pomohl i fakt, že jste v minulé sezóně v sedmém utkání vedli 3:1?
Tam bylo daleko více času do konce než v dnešním utkání. Teď bylo asi šest minut do závěru zápasu. Samozřejmě, že se dají dát i dva tři góly za dvě minuty. S tím sebevědomím, které jsme měli, jsme věděli, že už to nějakým způsobem domlátíme.

Byla základem úspěchu obrana?
Po druhém domácím zápase jsme si k tomu pouštěli video a dbali jsme na to veliký důraz, protože jsme vedli 3:1 a tenhle náskok jsme prohospodařili. Věděli jsme, že tudy cesta nevede. Parádní dva výkony v Českých Budějovicích rozhodly.

Sérii jste vyhráli 4:1 a výsledek vypadá trochu jednoznačně. Nepřekvapilo Tě to trochu?
Ten, kdo zápasy viděl, tak ví, že výsledek tomu neodpovídá. Všechny zápasy byly vyrovnaný a nebylo to způsobem, že by jeden druhého přehrával. Já si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, ale výsledek neodpovídá tomu, co se dělo na ledě.

Petře, děkuji za rozhovor.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři