Petr Nedvěd pomohl reprezentaci už dvěma vítěznými góly. Proti Rusku to bude těžký zápas, ví liberecký veterán

Date of publication Author Tomáš Schmiedt

S t o c k h o l m - Vzhledem k neúčasti Jaromíra Jágra na MS 2012 je Petr Nedvěd jedním z tahounů českého týmu. Jako nejstarší hráč českého výběru s hromadou zkušeností se stará o psychickou pohodu týmu v kabině. Daří se mu ale i na ledě, proti Dánsku i Itálii si připsal po gólu. Puk, se kterým vsítil vůbec svou první branku na MS, si ale neschoval. „Zapomněl jsem na to. Bylo to v zápalu hry, takže jsem to nijak neřešil,“ prozradil liberecký forvard.

Sehráli jste s Itálií docela snadné utkání. To vás určitě muselo potěšit vzhledem k tomu, jak těžké jste dosud odehráli zápasy…
Samozřejmě, protože jsme se zatím každé utkání trochu trápili, museli jsme je hrát až do poslední minuty. Utkání s Itálií jsme si mohli užít a jsme rádi, že jsme si částečně pozvedli sebevědomí, a dostali tak do naší hry více klidu a pohody.

Petr Nedvěd o své druhé brance na šampionátu: Puk do branky jsem nekopl

Vstřelil jste docela kontroverzní branku. Obával jste se toho, že by ji nakonec rozhodčí neuznali?
I to se mohlo stát, i když bylo jasně vidět, že jsem puk do branky nekopl. Každý si to ale může určitě vyložit trochu po svém, takže jsme na uznání gólu čekali.

Proti Dánsku jste skóroval poprvé na MS v kariéře. Nechtěl jste si schovat puk?
Chtěl, ale zapomněl jsem na to. Bylo to v zápalu hry, takže jsem to nějak neřešil.

Dokázal jste vsítit gól ve dvou zápasech po sobě. Myslíte si, že byste se nyní mohl častěji prosazovat?
Jsme obecně rádi, že jsme se začali více prosazovat. Doufejme, že to přeneseme i do dalších zápasů.

Vyřazovací část už máte víceméně jistou. Co tedy bude znamenat duel s Ruskem?
Stále ještě hrajeme o konečné umístění, může se cokoliv zvrtnout, takže ten zápas bude pro nás důležitý.

Může to být taková příprava na čtvrtfinále?
I to se může stát. To ale zatím nikdo neví, soustředíme se na nedělní zápas, který budeme chtít vyhrát.

S Libercem jste vypadl v semifinále extraligového play-off. Pomohlo vám to paradoxně v přípravě na MS?
To se nedá takhle brát, prostě se tak stalo.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v nedělním duelu.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři