Rozhovory

Z pozvánky mám stále stejnou radost, říká reprezentant Lenc. Co vzkázal fanouškům?

Helsinky - Liberecký Radan Lenc má za sebou úvodní souboj na turnaji Karjaly. Společně s národním týmem se sedmadvacetiletý forvard přesunul do Hartwall Areny v Helsinkách. Po prvním tréninku na finském ledě hovořil o přesunu z Prahy, rozdílu oproti extralize, či novém lodivodovi reprezentace.

Národní tým se přesunul z Prahy do Helsinek, probíhal přesun bez problémů?
Přesun probíhal naprosto bez problémů, takže to bylo super. Nikde jsme nečekali a byli hned na hotelu.

Máte za sebou i první trénink v Hartwall Areně, jaký máš z haly pocit?
Je to tu trochu více nasvícené, než v Praze v Holešovicích, což byla asi jediná největší změna. Jinak led je parádní, je to výborně připravené a těšíme se na zápas.

V sobotu večer se utkáte s Finy, kteří jsou v Helsinkách již od čtvrtka a na rozdíl od vás nemuseli cestovat. Vidíš v tom nevýhodu?
Jako nevýhodu bych to neviděl. Myslím si, že na tom jsme stejně, uvidíme v zápase.

Jedno střetnutí za sebou máte a to sice se Švédskem. Jak nahlížíš na svůj osobní výkon?
Nějaké šance tam byly, dvě celkem solidní, které se daly využít. Bylo by dobré takové šance proměňovat a tím pádem bychom mohli ty zápasy vyhrávat.

Je to velký skok nastoupit z extraligy na mezinárodní úroveň?
Nechci říkat, že to je ohromný skok, ale rozdíl tam určitě je. Je tu rozdíl určitě v rychlosti, přesnosti, takže času na ledě je rozhodně méně, než v extralize.

V reprezentaci nejsi poprvé. Máš stále stejnou radost z pozvánky?
Rozhodně, protože pozvánka do reprezentace není každý rok, jako jsem se o tom přesvědčil loni, kdy ty výkony nebyly tak optimální, abych se podíval do národního týmu. Jsem za to stejně tak rád, jako když to přišlo poprvé.

Český tým nově vede Miloš Říha. Jak bys ho porovnal s ostatními trenéry, které jsi zažil?
Ohledně reprezentace jsem zažil trenéra Jandače, takže mohu srovnat s ním. Samozřejmě je to jiný trenér a má své taktiky. Každý trenér je jiný a já myslím, že oba dva byli dobří.

Máš nějaký osobní cíl pro tento turnaj?
Určitě chceme hrát dobrý hokej, odehrát dobrý zápas a určitě ho vyhrát. Osobní cíle si nedávám, ale určitě se snažit pomoct týmu natolik, abychom vyhráli.

Doma v Česku vás podporuje mnoho příznivců, tebe pak obzvlášť z Liberce. Máš pro ně nějaký vzkaz?
Hrozně mě těší, že mě podporují a že takto na dálku sledují ty zápasy a vědí, kdo kde jaký hráč je. To určitě moc potěší.

Související