Šimon Zajíček se vrátil do Liberce v pozici soupeře. Rád jsem kluky zase viděl, přiznal

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Brankář Šimon Zajíček strávil v týmu z města pod Ještědem dlouhé roky, v létě se však rozhodl odejít do Litvínova. V sobotu se tak v bráně postavil proti bývalým spoluhráčům a nakonec vychytal svému mužstvu vítězství v prodloužení. „Chtěl jsem se co nejlépe předvést,“ svěřil se po zápase.

Jaký byl pro tebe návrat do Liberce?
Určitě jsem byl na začátku trochu nervózní. Vracel jsem se sem, kluky z Liberce znám dlouho, takže to bylo celkem zajímavé. Jsem rád, že to utkání nakonec pro nás dopadlo dobře. Chtěl jsem klukům ukázat, že na to pořád mám a že jsem mohl chytat za ně. Snažil jsem se co nejlépe předvést.

Došlo během utkání k nějakému hecování s bývalými spoluhráči?
Ano. Vždy, když se přerušila hra, tak kluci projeli kolem brány a nějaké hecování proběhlo.

Hned v první minutě jsi zachránil téměř jistý gól, to bylo pěkné přivítání…
To jo. Nečekal jsem, že to přijde takhle rychle. Naštěstí jsem to chytil.

Dlouho jsi za Tygry chytal, byla pro tebe výhoda, že znáš většinu hráčů?
Byla to výhoda i nevýhoda. Znám je, ale i oni znají mě, takže věděli, kam mi to mají střílet. Já jsem zase věděl, co rádi dělají. Bylo tak půl na půl.

Říkali jste si poté i něco při podání rukou?
Všichni jsme se chválili navzájem. Jsem rád, že jsem je mohl po takové době zase vidět.

Jak bys zhodnotil dosavadní sezónu v Litvínově?
Pro mě je to trochu pod očekávání. Čekal jsem, že budu více chytat. Teď ta šance snad přijde, ukázal jsem trenérům, že to v sobě mám.

Do nadstavby jste postoupili na poslední chvílí. V té jste ale zatím neprohráli, co se oproti základní části změnilo?
Víc makáme na tréninku a jsme více nabuzení. Nejspíš to bude tím. Máme radost, že jsme do té výkonnostně lepší skupiny postoupili.

Zajíček TOP2Šimon Zajíček ještě v dresu Bílých Tygrů