Aktuální zprávy

Bílí Tygři podepsali smlouvu s odchovancem Jakubem Dvořákem

Liberec – Bílí Tygři vždy kladli velký důraz na výchovu mladých hráčů a jejich postupné zapracování do „A“ týmu. A v tom také hodlají pokračovat! Dvouletou profesionální smlouvu s klubem podepsal talentovaný, teprve sedmnáctiletý obránce Jakub Dvořák.

Obránce Jakub Dvořák je libereckým odchovancem a kompletně si prošel mládežnickými kategoriemi liberecké organizace. Ač byl věkem stále dorostenec, minulý ročník nastupoval převážně za juniorku, s kterou odehrál i čtyři utkání v play-off a podílel se tak na zisku stříbrných medailí.

Vyjádření sportovního ředitele Patrika Augusty
Jsme rádi, že se náš odchovanec Jakub Dvořák rozhodl pro českou cestu a stává se hráčem našeho týmu. Jakub je velký talent nejen libereckého, ale i českého hokeje. Své kvality prokazuje i v mládežnických reprezentacích a my doufáme, že jeho talent a hokejové umění se bude dále rozvíjet ve spolupráci s námi. Jsem rád, že Jakub může ukázat cestu dalším hráčům, kteří se do „A“ mužstva mohou dostat přímo z juniorky, pokud budou tvrdě pracovat a budou na to mít výkonnost.

V uplynulé sezóně ho sice ze hry vyřadilo dlouhodobé zranění, i tak ovšem stihl poprvé okusit dospělý hokej, když si připsal pět startů za farmu v Benátkách. Kromě toho se také podíval na mistrovství světa kategorie U18, kde český tým porazil Kanadu a nakonec skončil na čtvrtém místě.

Za své výkony si tak vysloužil profesionální kontrakt s Bílými Tygry, kteří si jeho služby pojistili dvouletou smlouvu!


Jakub Dvořák v dresu tygří juniorky

Související