Bylo příjemné hrát znovu před domácími fanoušky, říká Michal Bulíř

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec – Bílí Tygři mají za sebou první zápas přípravy, ve kterém podlehli Karlovým Varům 1:3. Jediným libereckým střelcem se stal navrátilec a novopečený kapitán Michal Bulíř. „Věřím, že postupně se to bude zlepšovat a forma bude gradovat s tím, jak si jednotlivé lajny začnou sedat,“ hlásí.

Odehrál jsi první zápas po návratu do Liberce, jaké bylo znovu obléknout tygří dres?
Jednoznačně příjemné. Vrátit se domů, hrát před domácími fanoušky... Na druhou stranu škoda dnešního zápasu, mohlo to být sladší. Je to první zápas, musíme jít dál.

První zápasy jsou specifické. Myslíš, že se to nějak projevilo? Přece jen pro Vary to byl už třetí zápas.
Bylo to znát. Nebyli jsme ještě rozehraní, jsme teprve třetí týden na ledě, musíme si zvykat. Věřím, že postupně se to bude zlepšovat a forma bude gradovat s tím, jak si jednotlivé lajny začnou sedat.

Ve druhé třetině jsi vyrovnával na 1:1, když jsi zůstal nepokrytý v přesilovce. Měl jsi na zakončení hodně času?
Tři hráči jim tam propadli, jeden možná zůstal na ose, Tomáš Filippi mě krásně našel a pak už to bylo jenom o tom dát gól.

Jaký pro tebe byl zápas i z hlediska spolupráce ve formaci s Michaelem Frolíkem?
Myslím si, že to bude klapat a že bychom si mohli rozumět. Je to obrovsky zkušený hráč. Jsem rád, že tady někoho takového můžeme mít. Doufám, že z toho bude těžit celá formace a že si sedneme.

Poprvé jsi hrál jako kapitán. Jaké z toho máš pocity?
Je to pro mě změna, ale myslím, že si na to zvyknu. Úplně to zatím nevnímám, ale zodpovědnost bude určitě větší.

Potěšila tě taková důvěra?
Potěšila. Nedávám od takové role ruce pryč. Jsem rád, že do mě takovou důvěru vložili a snad ji budu splácet svými výkony.