Čtyři góly Spartě? Něco takového se mi povedlo poprvé, usmívá se Radek Janata

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Málokdy se stane, že hráč musí i přes čtyři vstřelené branky přijmout prohru. Ve čtvrtečním zápase U17 se Spartou (4:6) si tím ovšem prošel liberecký kapitán Radek Janata. "Celých šedesát minut jsme se snažili, rozhodně jsme soupeři nic nedali zadarmo. Chybělo i štěstí," mrzelo ho po utkání.

Vstřelil jsi čtyři góly, ale přesto nemůžeš slavit vítězství. Jaké pocity se v tobě mísí?
Předvedená hra podle mě nebyla vůbec špatná, i trenéři zápas hodnotili kladně. Zase jsme ale odešli s prázdnou, protože jsme v rozhodujících momentech neproměnili šance. Právě efektivita v zakončení celé utkání rozhodla.

Je produktivita tím faktorem, který vás v průběhu celé nadstavby sráží?
Minimálně tři zápasy nás neproměňování šancí určitě stálo. Poslední tři utkání jsme měli tutově vyhrát, ale doplatili jsme na špatnou koncovku.

Při tvém třetím gólu do sítě Sparty se na vás usmálo štěstí, soupeř si tečoval puk do vlastní branky. Asi škoda, že něco podobného nepřišlo dříve.
Rozhodně. Měli jsme hodně vyloženějších šancí, než ze kterých jsme nakonec skórovali. Škoda, že se nám je nepodařilo proměnit.

Spartu jste minule porazili drtivě 7:0. Cítil jsi ze soupeře, že vám prohru chtěl vrátit?
Ano, přijeli také se silnější sestavou. Ale hráli jsme dobře, šli jsme do nich. Celých šedesát minut jsme se snažili, rozhodně jsme jim nic nedali zadarmo. Chybělo i zmiňované štěstí.

Vy jste na druhou stranu nastoupili v omlazeném složení, ale kluci z devítky se s těžkým zápasem popasovali skvěle.
Jojo, klukům patří velký dík. Přišli nás doplnit a odehráli utkání velice dobře. Minulý týden hráli na MMČR krajů taky skvěle. Na finále jsem se jel podívat, byly to famózní výkony.

Je trošku symbolické, že jsi čtyři góly vstřelil zrovna Spartě, se kterou mají souboje velkou prestiž?
Je to super, něco takového se mi v dorostu povedlo poprvé. Ale celkové pocity mi samozřejmě kazí prohra, která hodně mrzí.