Rozhovory

Dávid Gríger o olympijské kvalifikaci: Zatím plníme cíl, který jsme si dali

Bratislava/Liberec – Slovenská hokejová reprezentace je pouhý krok od postupu na olympiádu. V kvalifikační skupině D si naši východní sousedé poradili s Rakouskem i Polskem a v posledním utkání proti Bělorusku jim stačí uhrát bod. Na kvalifikačním turnaji v Bratislavě mají své zastoupení i Tygři, neboť Slovensko mimo jiné reprezentuje i Dávid Gríger!

Úvodní foto: Hockey Slovakia

Máte za sebou dvě výhry a postup na olympiádu je ve vašich rukách. Jak bys zhodnotil dosavadní průběh turnaje?
Cíl, který jsme si dali, zatím plníme. Vyhráli jsme dvě utkání a proti Polsku nám to tam konečně taky víc napadalo. Ukázali jsme si, že umíme dávat góly, což nám dodá zdravé sebevědomí. Je to psychická vzpruha před nejdůležitějším zápasem, který nás čeká v neděli.

V útoku nastupuješ s mladíčkem Jurajem Slafkovským. Předáváš mu nějaké rady?
Některé situace si rozebíráme a mluvíme spolu o tom, jak chceme hrát. Juraj je ale fakt šikovný, takže podle mě úplně radit nepotřebuje.

Někteří tví spoluhráči zmiňovali, že letos poprvé naskočili do zápasu až právě v kvalifikaci. Ty už jsi ovšem s Libercem tři duely odehrál, měl jsi o to lehčí nohy?
Popravdě mi to ani nepřišlo (úsměv). Nějaké zápasové tempo už jsem ale přeci jen chytil, takže přípravná utkání s Libercem beru jako plus.

S několika reprezentanty Rakouska ses už v půlce srpna potkal na Red Bulls Salute, kde hráli za Salzburg. Měl jsi je díky tomu nakoukané?
Některé kluky jsem si zapamatoval, ale takhle jsem o tom vůbec nepřemýšlel.

Tygry čekají další zápasy už v úterý a ve čtvrtek. Víš už, jestli v nich po kvalifikačním turnaji hned naskočíš?
Abych řekl pravdu, zatím jsem se o tom s libereckými trenéry nebavil. Nyní se soustředím na rozhodující střetnutí s Běloruskem. To je nejdůležitější. Klubové věci budu řešit až po něm.

Do Liberce mimochodem přes léto přišli další tři Slováci. Dáváš jim třeba tipy, kam mají zajít na dobré jídlo?
Nějaké rady jsem jim dal, už jsem v Liberci rok a mám ho prochozený. Nicméně jsou to mladí kluci, takže si to dokáží sami najít.

Dávid Gríger v libereckém dresu

Související