Důvod brněnské výhry? Efektivní využívání šancí, říká Lukáš Plos

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Juniorka Bílých Tygrů nestačila na brněnskou Kometu a i přes obrovský závěrečný tlak jí podlehla 4:5. Jednu ze čtyř branek Liberce vsítil i forvard Lukáš Plos, jenž vyrovnával na 2:2. „Kometa dá gól z každé šance, což se nám naopak nedaří. Zbytek utkání pak už pouze dotahujeme ztrátu,“ hodnotil liberecký forvard důvody toho, proč je ve vzájemných duelech poslední dobou Brno úspěšnější.

Jak se ohlížíš za utkáním proti Kometě?
Bohužel se odehrál stejný scénář jako v předešlém zápase na ledě Brna. Dali rychlé tři góly a následně se zabetonovali. Z každé svojí šance potom dali branku. My bohužel takové štěstí neměli.

Ty jsi vstřelil vyrovnávací branku na 2:2. Jak k ní došlo?
Dobře jsem si vyměnil puk se Šimonem Pavlíkem a on mě pak našel před brankou. Já měl poté poměrně jednoduchou práci a kotouč jsem pouze doťuknul za brankovou čáru.

Vaše zápasy s Brnem se v poslední době nesou v duchu přestřelek. Jak si to vysvětluješ?
Kometa dá gól z každé šance, což se nám naopak nedaří. Zbytek utkání pak už pouze dotahujeme ztrátu.

Trenér Richard Lobo k důvodům výher Komety v posledních vzájemných zápasech

„Brno promění naprosto všechny šance, které jim nabídneme. My se naopak na každou branku nadřeme, protože se Kometě daří nás efektivně bránit.“

Měli jste k dispozici několik přesilovek a pálili jste v nich velmi solidně, avšak využili jste pouze jednu. Co vám v nich proti Kometě chybělo?
Hráli velmi houževnatě a zblokovali nám mnoho střel. Když už to vypadalo, že budeme mít dobrý střelecký pokus, tak nám ho překazili.

V posledním odehraném duelu se vám podařilo vstřelit deset branek. Pomohlo vám to pro vstup do zápasu proti Brnu?
Sebevědomí po minulém utkání nám pomohlo především ze začátku, ale jdeme zápas od zápasu. Brněnský gólman svůj tým podržel a chytil vše, co viděl. Moc pěkných branek už v této fázi soutěže nepadá, tím spíš proti Brnu.