Fantazie! Do Kanady odletí s českou dvacítkou Pařík, Najman i Rychlovský

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Po přípravném kempu ve Vyškově zúžili trenéři české hokejové reprezentace U20 nominaci na mistrovství světa. A do Edmontonu odletí všichni tři Tygři!

„Všichni hráči přípravný kemp ve Vyškově odpracovali v rámci svých možností. Rozhodování bylo složité a jedním z hlavních kritérií byla aktuální forma hráčů,“ okomentoval nominaci hlavní trenér Karel Mlejnek.

Hráči a realizační tým byli během uplynulých šesti dní třikrát testováni na koronavirus a výsledky PCR testů byly ve všech případech negativní. „Nastavili jsme od začátku kempu přísná hygienická pravidla a jsme rádi, že nám jsme nemuseli určovat nominaci na základě covidu-19, ale rozhodla pouze sportovní stránka,“ dodal Mlejnek.

Reprezentace bude ve Vyškově trénovat ještě celou sobotu, pochopitelně už ve zúženém počtu. V neděli odletí do Edmontonu, kde musí na hotelu absolvovat povinnou čtyřdenní karanténu. Na led se tak dostane až 18. prosince.

Nominace českého týmu:

Brankáři:

Lukáš Pařík (Benátky nad Jizerou/Liberec), Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík (Třinec).

Obránci:

Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Martin Hugo Haš (Benátky nad Jizerou), Stanislav Svozil (Kometa Brno), David Jiříček (Plzeň), Michael Krutil, Šimon Kubíček, Daniel Poizl (všichni Litoměřice), Radek Kučeřík (Přerov), Jiří Suhrada (Zlín)..

Útočníci:

Adam Najman, Jakub Rychlovský (oba Liberec), Michal Gut (Sokolov), Martin Beránek (České Budějovice), Adam Raška (Frýdek-Místek), David Vitouch (Sparta Praha), Filip Koffer, Martin Lang, Pavel Novák, Filip Přikryl, Jaromír Pytlík, Michal Teplý, Matěj Toman (všichni Litoměřice), Jan Myšák (Litvínov), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Ondřej Pšenička (Waterloo, USHL).