Faško-Rudáš po Olomouci: Stále máme na čem pracovat

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec – Dva góly Bílých Tygrů ve třetí třetině poslaly střetnutí s Olomoucí do prodloužení. Zde se však prosadili olomoučtí hokejisté a Liberečtí tak odešli pouze s bodem. „Naše výkony jsou každé utkání lepší, stále však máme na čem pracovat,“ reagoval po zápase s Hanáky útočník Martin Faško-Rudáš.

Jak hodnotíš zápas?
Myslím, že jsme hráli dobře. Ve třetí třetině jsme poměrně dominovali, vstřelili dva góly a vyrovnali na 3:3. V prodloužení pak byla bohužel Olomouc úspěšnější.

Myslíš, že vám pomohlo ke vstřelení dvou branek ve třetí třetině zjednodušení hry?
Na střídačce jsme si řekli, že je potřeba víc clonit před brankářem a střílet. Rozhodně nám to pomohlo.

Naskočil jsi v elitním útoku s Michalem Birnerem a Tomášem Filippi. Jak se ti s nimi hrálo?
Hrálo se mi s nimi dobře. Oba jsou vynikající hráči a mají mnoho zkušeností. Jsem rád, že se od nich můžu něco přiučit.

V posledním období jste jako na houpačce. Co musíte udělat pro to, aby byly vaše výkony více stabilní?
Myslím, že posledních pár utkání jsme hráli celkem solidně. Naše výkony jsou každý zápas lepší, stále však máme na čem pracovat.

Čekají vás dva náročné duely proti celkům z vrchních pater tabulky. Jak do nich budete chtít vstoupit?
Je potřeba hlavně dodržovat náš systém. Musíme hrát jednoduše jako proti Olomouci. Věřím, že když se budeme držet naší hry, tak body získáme.