Rozhovory

Jak trávil Tomáš Havlín karanténu? Odpočinek a cyklistika, prozrazuje

Liberec - Jedním z hráčů, kteří nechyběli na prvním tréninku po zahájení suché přípravy, byl Tomáš Havlín. A také on už se nemohl dočkat, byť příprava na nadcházející ročník odstartovala nezvykle brzy. "Musíme začít, abychom po té vynucené pauze byli ready na start sezóny," velí odhodlaně mladý obránce.

V pondělí jste se v omezeném množství sešli k prvnímu tréninku. Co na to říkáš?
Je to super! Jsem rád, že se opatření trošku uvolnila a můžeme začít. Navíc je krásné počasí, takže jsou tréninky venku příjemné. Je to lepší než cvičit sám doma, mezi kluky se můžeme navzájem motivovat a víc se nabudit.

Počasí vám opravdu přeje. Lepší jste si snad ani přát nemohli, že?
Počasí je parádní. Navíc jsou stále chladnější večery, takže si na noc otevřu okno a trošku si vyvětrám. Přes den svítí sluníčko a je teplo, takže pro mě úplně ideální.

V posledních týdnech byly možnosti značně omezené. Jak ses udržoval v kondici?
Situace jsem trošku využil a na prvních čtrnáct dní jsem úplně vypnul a nedělal jsem téměř nic. Poslední tři týdny jsem už chodil na kolo, ale nebylo to nic velkého. Posilovny jsou bohužel stále zavřené, takže jsem zůstal u domácích cvičení a cyklistiky.

Dá se potrénovat i práce s hokejkou například za pomoci tenisáku?
Určitě ano. Nějaké míchání, stick handling, to všechno se dá dělat doma nebo i před barákem.

Máte už stanovený i další tréninkový program?
Zatím budeme trénovat po skupinkách osmi hráčů, nicméně plán se určitě bude upravovat na základě uvolňování bezpečnostních omezení. Počítám, že se to bude řešit dle aktuální situace.

Mohlo by se stát, že budete v zápřahu až rok v kuse. Neděsí tě to trošku?
Neděsí. (smích) Musíme začít, abychom po té vynucené pauze byli ready na start sezóny. Může se stát, že se to odloží, ale hráči by zas na druhou stranu měli více času na další trénink, aby na sezónu byli co nejlépe připraveni. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, my to stejně neovlivníme.

Související