Rozhovory

Liberec? Neváhal jsem, komentuje svůj příchod Jakub Neužil

Liberec - První krůčky v novém hokejovém prostředí má již za sebou, a to rovnou z ledové plochy letňanské arény. Gólmana Jakuba Neužila čeká nová výzva, v příští sezoně doplní Petra Kváču a Daniela Krále v libereckém brankovišti. „Asi týden zpět se klub ozval agentovi, že má zájem. Pak to bylo rychlé a jsem rád, že to tak dopadlo,“ popisuje nejnovější posila šelem.

Máš za sebou úvodní trénink s Bílými Tygry, jaké jsou pocity?
Je super se sklouznout na ledě a už takhle brzo se potkat s kluky. Člověk se do toho dostane a osahá si zdejší prostředí.

Příprava na ledě je přitom v létě poměrně nadstandardní záležitost...
Je to tak. Od konce sezony jsem byl jen dvakrát, teď tedy potřetí. Bylo to všelijaké, občas jsem měl i štěstí, takovou tu falešnou formu. (úsměv) To k tomu ale patří.

Znal jsi už některé své spoluhráče?
Abych pravdu řekl, osobně ne. Ale podle jmen samozřejmě celý tým.

Jak probíhal tvůj přestup pod Ještěd?
Byli jsme v kontaktu hned po konci sezony, tehdy z toho nakonec ještě sešlo. Jenže asi týden nazpět volalo vedení agentovi, že má zájem. Pak už to bylo rychlé a já jsem šťastný, že to tak dopadlo.

V Liberci se v posledních letech prostřídali velice kvalitní gólmani. Je pro tebe výzva v jejich odkazu pokračovat?
Určitě ano! Jsem navíc rád, že tu máme výborného trenéra gólmanů a věřím, že se herně posunu zas o něco dál.

Zmínil jsi trenéra brankářů, hrál v tvém rozhodování nějakou roli právě i Martin Láska?
Taky, na spolupráci se těším. Sice jsme se neznali, ale mám z něj skvělý první dojem. Prioritou nicméně bylo podepsat v extralize, a když se naskytla příležitost u natolik kvalitní organizace, jako jsou Tygři, neváhal jsem.

Související