Mládežnický hokej

Listopadový Týden hokeje nahradí online aktivity na sociálních sítích projektu Pojď hrát hokej

Liberec - Vzhledem k epidemické situaci, prodloužení nouzového stavu a nepředvídatelnosti dalšího vývoje byl zrušen Týden hokeje, plánovaný na 23. – 29. listopadu 2020 ve 157 klubech. Vedení Českého hokeje rozhodlo o jeho nahrazení online aktivitami, které vyvrcholí v neděli 29. listopadu webinářem pro rodiče malých hokejistů.

V rámci alternativního online Týdne hokeje budou web a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej věnovány od 23. do 29. listopadu každý den vždy jednomu tématu souvisejícímu s dětským a mládežnickým hokejem.

Program, zahrnující například výchovu malých sportovců, jejich přípravu mimo zimní stadióny, zásady správné výživy nebo příběhy hokejových osobností, vyvrcholí v neděli 29. listopadu webinářem pro rodiče malých hokejistů s účastí předních odborníků. Podrobnosti k programu online Týdne hokeje budou zveřejněny na webu a sociálních sítích projektu Pojď hrát hokej.

Přes uzavření zimních stadiónů pokračuje Český hokej v aktivitách motivujících malé hokejisty ke sportování a pravidelnému pohybu v domácích podmínkách. Pro děti ve věku 4–8 let je určen desetidílný seriál #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi, pro hokejisty v žákovských kategoriích potom průběžně aktualizovaná série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL.

Pro rodiče, kteří se chtěli spolu s dětmi listopadového Týdne hokeje zúčastnit, budou určeny nábory, pořádané v klubech po otevření zimních stadiónů a jejich návratu k běžné činnosti. Více informací najdou zájemci na webu www.pojdhrathokej.cz, kde mohou vyhledat i kluby v nejbližším okolí.