Ohlasy k zápasu

Lukáš Derner: Naše hra nebyla optimální, musíme to v hlavách nastavit trochu jinak

Třinec/Liberec - Za vyrovnaného stavu se finálová série přesunula do Třince. Liberečtí se poměrně brzy dostali do vedení, jenže Oceláři zaslouženě otočili skóre a ujali se vedení 2:1 na zápasy. „Nedařilo se nám vůbec nic, Třinec měl zápas pod kontrolou,“ svěřil se po utkání Lukáš Derner.

V čem byl tentokrát Třinec lepší?
Zápas se strašně podobal tomu prvnímu, všude jsme byli o krok později. Podle mě jsme byli o dost horším týmem, ani jsme si nezasloužili vyhrát. Nevím čím to bylo. Další den nás čeká čtvrté utkání, musíme to v hlavách nastavit trochu jinak.

Na Šimona Hrubce jste vystřelili jen sedmnáctkrát, to je na vítězství asi málo, že?
Je to hodně málo. Pořád jsme někde honili puk, Třinec měl utkání pod kontrolou. I když jsme vedli 1:0, hra nebyla z našeho hlediska optimální.

Dalším aspektem byla nejspíše disciplína...
V podstatě celé play-off se bavíme o tom, že disciplína je základ. Nedařilo se nám vůbec nic a z toho vyplynuly fauly. Bohužel.

Třinec hodně hrozil z brejků, jak je těžké si je pohlídat?
Pramenilo to z naší hry, nehráli jsme pospolu.

V mistrovské sezóně jste se Spartou rovněž prohrávali 1:2 po třech duelech, přesto jste poté dokráčeli k titulu. Je to jedna z věcí, od které byste se mohli odrazit?
Trochu to v hlavě mám. Už několikrát se letos potvrdilo to, že když máme stažené zadky, dokážeme hrát úplně jiný hokej. Snad to tak bude i v dalším střetnutí.

Fotogalerie

Související