Lukáš Derner po utkání s Hradcem: Chybělo nám něco navíc

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Po devítidenní přestávce se Tygři opět vrátili do zápasového tempa. Utkání s Mountfieldem ale nedopadlo vůbec podle představ, Liberec na hradeckém ledě bohužel prohrál 2:6. „Výsledek mluví za vše. Zápas se nám nepovedl,“ hodnotí duel obránce Lukáš Derner.

Jak bys zhodnotil utkání?
Výsledek mluví za vše. Zápas se nám nepovedl. Měli jsme devítidenní pauzu, takže jsme se na utkání a doufali jsme, že navážeme na dobré výsledky. Teď nás čekají další dva duely, tak se z toho musíme rychle oklepat a vrátit se na vítěznou vlnu.

V prvních minutách jste byli aktivnější. Po smolném přečíslení se to ale otočilo. Co se tam stalo?
Nevím, mohl jsem to odcouvat, ale to už teď nevrátím. Dostali jsme dvě rychlé branky. Věřili jsme, že s tím něco můžeme udělat, bohužel se nám to nepodařilo.

Mislav Rosandič o utkání s Hradcem Králové
Celkem se nám povedl začátek, jenže jsme poté dostali dva rychlé góly. Když Hradec po našich chybách zvýšil na 4:0, už to bylo těžké.

V devíti z deseti utkáních s Hradcem jste zvítězili. Nemohla mít na zápas vliv hradecká motivace porazit vás?
Mohlo by to s tím souviset. Na zápasy s Hradcem se vždy těšíme, protože je to vyhrocené. Chybělo nám něco navíc, co by pomohlo hru otočit.

Po lepším období se vám opět přestalo dařit v přesilovkách. Čím to je?
Kdybych to věděl, tak to řeknu a vyřešíme to. Můžeme to změnit jen tvrdou prací, je to jediná cesta.

Puk vám v početních výhodách dost přeskakoval hole. Nechybí i trochu sebevědomí?
Neřekl bych, hrajeme to dlouho. Když kotouč ale začne skákat, tak se to špatně zastavuje.