Ohlasy k zápasu

Martin Faško-Rudáš: Tři góly v poslední třetině? To se nám nesmí stávat

Liberec – Liberečtí hokejisté nad Zlínem v úterním utkání dlouho vedli, nakonec ovšem museli dotahovat a vybojovali aspoň bod za prohru v prodloužení. I přes tři vstřelené branky nebyli Tygři opět spokojeni s koncovkou. „Musíme se na zakončení více soustředit,“ myslí si Faško-Rudáš.

Proti Zlínu jste měli spoustu příležitostí, nakonec máte ale pouze bod. Co bylo příčinou?
Neproměnili jsme šance, které jsme si vytvořili. Měli jsme jich strašně moc. To byl asi největší faktor. Poté jsme navíc dostali tři góly ve třetí třetině, což se nám nesmí stávat.

Nastřelili jste i několik tyček. Co chybělo v těchto situacích?
Podle mě se musíme na zakončení více soustředit. Také je potřeba být důraznější před bránou. Pořád je začátek sezóny, pokud budeme trpěliví, tak to podle mě přijde a začneme se prosazovat.

S Jakubem Klepišem ses posunul do druhého útoku k Tomáši Záborskému. Jak se vám hraje?
Šance si vytváříme a snažíme se pomáhat jeden druhému. Chceme hrát co nejvíce v útočném pásmu, což se nám daří. Jen je potřeba začít dávat i góly.

Tomáš Záborský o velkých šancích

„Měli jsme jednu vyloženou příležitost za druhou, několik tyček. Zvonilo to tam jak na Václaváku. Na jednu stranu je super, že si ty šance vytváříme a umíme se dostat do tlaku. Na stranu druhou však určitě musíme zapracovat na naší efektivitě. Dá se říct, že Zlín dal gól vždy, když se dostal k nám do pásma. My musíme být hlavně v domácích zápasech produktivnější a třeba si i pomoct rychlými brankami.“


V podstatě celou dobu jste dobývali zlínské pásmo. Bylo to náročné na fyzičku?
Byl to hodně fyzický zápas, nicméně myslím si, že jsme na to byli z posilovny skvěle připraveni. Chybělo akorát dát ten důležitý gól.

Fanoušci i v menším počtu vytvořili skvělou atmosféru. Jak vám to za nepříznivého stavu pomohlo?
Fanoušci jsou skvělí už od začátku sezóny. Jsme rádi, že na hokej chodí a podporují nás.

Do extraligy jsi přestoupil ze slovenské nejvyšší soutěže. Jak se ti daří se přizpůsobit?
Musel jsem si zvyknout, je to přeci jen vyšší úroveň. Každým zápasem je to ale lepší a lepší.

S Olomoucí hrajete až v neděli. Přijde teď delší pauza vhod?
Konečně si po tak nabitém programu oddychneme, za což jsme rádi. Čeká nás náročný trip (po Olomouci hrají Tygři v Třinci, pozn. red.), takže máme aspoň čas se na něj připravit.

Martin Faško-Rudáš operuje před bránou

Související