Rozhovory

Michal Bulíř před startem ligy: Jsme natěšení! Týmové cíle zůstávají stejné

Liberec - V pátek to vypukne, Bílí Tygři na domácím ledě vyjedou k prvnímu extraligovému utkání po více než půl roku dlouhé pauze. "Snad se extraliga rozjede a bude co nejméně odkládaných zápasů," přeje si útočník Michal Bulíř.

Na začátku září jste museli nastoupit do desetidenní karantény, ve finální fázi přípravy na novou sezónu. Co to s tělem udělá?
Projeví se to, člověk se pak zase musí trošku rozdýchat. Přece jenom je deset dní dlouhá doba. Byli jsme zavřeni doma a dělali jsme jen lehčí cviky na malém prostoru. Když pak nastoupíte na kondiční cvičení na led, je to znát.

Co jste měli v rámci přípravy možnost dělat doma?
Kondiční trenér Aleš Pařez nám posílal plány a měli jsme možnost nechat si dovézt třeba rotoped nebo činky. Bylo na každém, co kdo potřeboval.

Na druhou stranu si asi v současné době nemá smysl stěžovat, protože si tím prošla spousta týmů...
Já si spíš říkám, že je lepší, že to přišlo v téhle době a ne v rozjeté sezóně. Uvidíme, jak to bude, nemocí si zatím v našem týmu prošlo jen pár kluků. Snad se nám to bude vyhýbat.

Jaká dodržujete hygienická opatření v rámci tréninků?
Máme určené skupinky, ve kterých se chodí například do sprch, v kabině se pohybujeme v rouškách a snažíme se dodržovat rozestupy.

Extraliga začíná už v pátek, co se ještě dá v rámci přípravy na poslední chvíli stihnout?
Stihnout se toho dá poměrně hodně, ať už taktické záležitosti u videa, tak třeba nácvik přesilovek, které nám v přípravě zrovna příliš nevycházely.

Liberecký kádr prošel mnoha změnami, přišlo několik kvalitních hráčů. Není ale přece jenom hlavním cílem, aby se sezóna vůbec dohrála?
Určitě chceme, aby sezóna začala v řádném termínu a dohrála se až do konce. Snad se to v pátek rozehraje, aby se extraliga nějakým způsobem rozjela a bylo co nejméně odkládaných zápasů. Budeme doufat i v to, že se na stadiony postupně dostane více a více lidí. Náš cíl je jako vždycky jednoznačně play-off, kde už se uvidí.

Asi je zbytečné se ptát, jak už se na páteční duel těšíte. Koneckonců to bude první ligový zápas po šesti a půl měsících!
Těšíme se moc. Každý to vnímá tak, že tréninky musíte absolvovat, ale nejradši máte zápasy. O tom celý hokej koneckonců je, kvůli tomu to hrajeme. Jsme natěšení, až se extraligový kolotoč znovu roztočí. Je to něco úplně jiného než příprava.

Související