Mládežnický hokej

Michal Teplý ze Soči: Je to nádhera! Náš hotel vypadá spíš jako hrad

Soči - Hned pětici Tygrů nominoval trenér reprezentace do osmnácti let Alois Hadamczik na turnaj do ruského Soči a hned v prvním zápase proti Finům šelmy ulovily kanadské body. Dvakrát skóroval Michal Teplý, jednou Adam Najman a bodoval i Jakub Rychlovský. První jmenovaný hovořil nejen o duelu s týmem Suomi, ale i o krásách ruské metropole.

Do turnaje jste vstoupili výborně. Co bys řekl o zápase s Finy (6:3)?
Určitě je super, že jsme vyhráli hned první zápas na turnaji. Já jsem si to tak i přál, abychom začali vítězně. Moc jsem se do Soči těšil a musím říct, že je to tu fakt nádherné. Proti Finům nám pomohla přesilovka, díky níž jsme šli ve třetí minutě hned do vedení. První třetina skončila 3:2. Udělali jsme zbytečné chyby. Klidně to mohlo být 0:3 a bylo by po zápase.

Jaká byla příčina té divoké první třetiny?
Nevím. Myslím, že juniorský hokej je prostě plný chyb. Všichni na ledě létají. Každý je všude a zároveň nikde. Aspoň to muselo bavit fanoušky.

Zápasy s Finskem jsou vždy bohaté na góly. Ve všech letošních padlo minimálně sedm branek...
Duely s Finskem mám hodně rád. Jsou to vyrovnaná utkání o jednom gólu. Na Hlinka Gretzky Cupu jsme je porazili v prodloužení. Tady v Soči nám to tam napadalo a vyhráli jsme s docela velkým náskokem.

Kde se zápas lámal?
Dobré bylo, že jsme šli do kabin za stavu 4:2 a hned na začátku třetí části jsme dali další dvě branky. To už byl konec.

Jak kvituješ, že z Liberce je vás v Soči hned pět?
Myslím, že všichni, co tu jsme, si to zasloužíme. Hrajeme hodně za Benátky, kde dostáváme velkou porci minut. Podáváme dobré výkony a každá reprezentační akce je pro nás odměnou. Je to dobrá vizitka pro libereckou organizaci.

Co říkáš na město a na halu?
Je to tu nádherné. Není tady moc lidí, což je zvláštní. Muselo to stát hodně peněz vybudovat takový areál. Náš hotel ani nevypadá jako hotel, spíš jako hrad. Moc se mi tu líbí.