Můj gól? Trošku náhoda, směje se Adam Starý po výhře nad Salzburgem

Liberec - Tygří juniorka si proti Salzburgu počkala na první gól do prostředního dějství, poté ale na ledě jasně dominovala a došla si pro vítězství 8:2. Skóre otevřel spíše sváteční střelec – obránce Jan Starý. "Všichni taháme za jeden provaz a šlapeme jeden za druhého," říká na adresu už osmizápasové šňůry výher.

Po první třetině to bylo 0:0 a podobné kanonádě nic nenasvědčovalo. Co jste pak změnili?
Začali jsme více makat jako tým a podařilo se nám plnit věci, které jsme trénovali. Ve druhé třetině nám tam rychle za sebou napadalo několik gólů, tím se zápas zlomil.

Cítil jsi, že jste Salzburg i psychicky hodně nalomili?
Určitě jsme všichni pocítili to, že nás se zvyšujícím se skóre začali víc dohrávat, byli agresivnější v soubojích.

Postaral ses o první gól, ale byla to trošku kuriózní situace, že?
Bylo to trošku náhodné. (smích). Dostal jsem přihrávku na modrou čáru a viděl jsem vedle branky Zajdu (Jakuba Zajíčka, pozn. red.). Chtěl jsem mu to dát do prázdné a nakonec si to tam sám srazil obránce.

Byla to pro tebe první branka v sezóně, co ti k ní spoluhráči řekli?
Dělali si trošku srandu, říkali, že jsem ten gól ani nedal já. (úsměv) Ale první gól je první gól, mám z něj radost, ať už padnul jakkoliv.

Prodloužili jste sérii výher už na osm zápasů. V čem je vaše největší přednost?
Určitě týmovost! Všichni taháme za jeden provaz a šlapeme jeden za druhého. Tím zápasy lámeme, i když jsou třeba herně vyrovnanější. Jasně, máme tam i nějaké výpadky, vždycky se z toho ale dokážeme dostat.

O osm branek se proti Salzburgu podělilo sedm hráčů. Je i to pro tým povzbuzující?
Rozhodně ano. Konečně se nám povedl zápas, ve kterém to nerozhodla jen první lajna. Jsme rádi, že umíme dávat góly i my mimo první útočnou formaci. (smích)