Naděje Tygrů míří do reprezentace, trenér Kapoun na kemp zaměřený na přípravu brankářů

Date of publication Author Jan Rachota

V blízké době čeká mládežnické reprezentace přípravný kemp v Rokycanech. Do výběru "18" pro tuto akci se probojoval i útočník Jakub Klíma. Mezi náhradníky je také jeho kolega Lukáš Mizerík. V reprezentaci "20" se objevilo i jméno obránce Davida Kájínka a mezi náhradníky je uveden také další bek Petr Kollman.

Reprezentace "18"

Nově tvořící se "18" čeká první akce sezony. Reprezentace se sejde 17. června k týdennímu kempu v Rokycanech a Marek Sýkora a jeho asistent Zdeněk Moták chtějí především poznat širší okruh hokejistů, kteří by přicházeli v úvahu pro start na příštím mistrovství světa I. divize. Zde bude "18" počátkem dubna 2007 bojovat o návrat mezi elitu.

Bílé Tygry bude na akci reprezentovat útočník Jakub Klíma, kterého možná ještě doplní další forvard Lukáš Mizerík, jenž je umístěn mezi náhradníky.

První "ostrou" akcí sezony bude tradiční Memoriál Ivana Hlinky, který se uskuteční od 14. do 18. srpna v Hodoníně a Piešťanech.

Reprezentace "20"

Do Rokycan se vydá o týden později i reprezentace dvacetiletých. V závěru tohoto roku čeká Liberec a Pardubice MS této kategorie, a tak bude na tento výběr upřena o to větší pozornost. Do kempu v Rokycanech byli pozváni především zámořští krajánci, které trenéři v průběhu roku nemají tolik na očích.

I přesto se dostalo na reprezentanty domácí soutěže. Liberec zastupuje ve výběru obránce David Kájinek a mezi náhradníky je uveden také další bek Petr Kolmann.

Kemp brankářů

V průběhu července se uskuteční také kemp zaměřený na přípravu brankářů. Týdenní soustředění v Plzni povede Jaromír Šindel. Jako trenéři mu pomohou i další vynikající brankáři minulosti...Jedním z nich je i současný liberecký trenér brankářů a asistent trenéra Gregora Miroslav Kapoun.

Úsek mládežnického hokeje svazu pozval do západočeské metropole dohromady 28 brankářů ve věkových kategoriích od 15 do 18 let.

Liberec zastupují Martin Dulák a David Blažek.