Aktuální zprávy

Nejen střelec Michal Bulíř. Tygři se mohou opřít o skvěle fungující ofenzivu!

Liberec - Bílí Tygři mají za sebou úvodních jedenáct utkání a v současnosti jim patří druhá příčka. K té zatím svěřencům trenéra Filipa Pešána dopomáhá skvělá ofenziva - jsou to totiž právě Tygři, kdo dosud nastřílel nejvíce branek.

Už samotné skóre našeho týmu vzbuzuje respekt. V jedenácti zápasech nasázeli svěřenci trenéra Pešána 37 branek a inkasovali pouze 25. V kolonce nastřílených gólů si vedou nejlépe v celé extralize, Sparta a Plzeň mají v závěsu na kontě o tři zásahy méně. Průměrně zatím Bílí Tygři skórují zhruba 3.36 gólu na zápas.

Mimochodem, utkání, v nichž náš tým nastoupí, rozhodně nenudí. Ba naopak, smečka vedená kapitánem Petrem Jelínkem se stará o nejofenzivnější podívanou v celé soutěži. V součtu totiž padlo v utkáních Bílých Tygrů 62 gólů. O druhou příčku se v tomto ohledu dělí Sparta a Zlín, v jejichž duelech viděli fanoušci už 59 branek.

Tygři se radují z branky

Klíč? Úspěšné přesilovky!

Není těžké vysledovat, kde se tato vysoká tygří produktivita bere. Pokud znovu zabrouzdáme do statistik, všimneme si, že v zápasech Bílých Tygrů se hraje také nejvíce přesilových her. Naši hráči si již osmapadesátkrát vyzkoušeli hru v početní převaze a čtyřiapadesátkrát naopak v oslabení.

A právě zde se rodí další primát. V přesilovkách nasázeli Tygři již 14 gólů, což je znovu nejvíce v celé extralize. S úspěšností 24.14 % proměňují téměř každou svou čtvrtou početní výhodu, lépe si vede pouze Třinec (24.32 %). Zato v oslabení se liberecká defenziva mění v neprostupnou tvrz.

Vždyť z 54 příležitostí soupeři proti našemu týmu využili pouze tři, což znamená, že Tygři ubránili 94.44 % všech oslabení! Druhé Vítkovice v tomto ohledu těsně přesahují 91 %.

Gólová oslava

Rozjetí jednotlivci

Když už se díváme na střeleckou formu Tygrů, nelze opomenout také individuální statistiky. Vždyť na čele kanadského bodování soutěže v současnosti najdeme hned dva naše hráče! Velmi dobře známá je bilance Michala Bulíře, který v jedenácti duelech vstřelil 13 gólů a je tak nejlepším střelcem soutěže. K tomu přidal tři asistence.

V součtu bodů je na tom lépe pouze jeho dvorní nahrávač Marek Kvapil, který dosud vsítil šest branek a na jedenáct přihrál. Šestý je pak v bodování Radan Lenc, který ke čtyřem trefám přidal šest asistencí. Toto trio je zatím jednoznačně nejúspěšnější tygří formací a tým střelecky táhne.

Už v pátek se budou naši hráči snažit potvrdit roli nejofenzivnějšího celku soutěže na ledě brněnské Komety, tedy úřadujícího mistra. Podaří se jim třetí tým extraligy zastavit?

Radost Tygrů po gólu