Nominace na Hlinka Gretzky Cup oficiální! Šanci dostanou Čajan s Hamplem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec – Nominace zveřejněna! Před blížícím se Hlinka Gretzky Cupem odtajnil realizační tým národního mužstva U18 soupisku, v níž nechybějí ani dva Tygři. Turnaj se odehraje mezi 5.-10. srpnem v Břeclavi a slovenských Piešťanech, český národní tým se utká ve skupině A s Finskem, Švýcarskem a Kanadou.

Národní tým do osmnácti let odehrál během předchozích dvou dní dva přípravné duely se Švýcarskem. Reprezentace pod vedením trenéra Karla Berana i asistentů Milana Plodka, libereckého trenéra kategorie U20, a Radima Skuhrovce zdolala celek ze země helvétského kříže přesvědčivě 4:1 a 5:1.

Velké výhry pro reprezentační osmnáctku: V přípravě smetla Švýcarsko 4:1 a 5:1

Šanci na Hlinka Gretzky Cupu si vysloužil tygří zadák Jan Hampl a gólman Pavel Čajan. Oba oblékají dres liberecké kategorie U20. Mezi náhradníky navíc ještě figurují jména Vojtěcha Jiruše, Filipa Kováře a Jana Cikharta, který po minulé sezoně zamířil do zámoří.

Nominace českého týmu

Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík, Štěpán Macháček, Matěj Pavel (všichni Třinec), Jan Hampl, Pavel Čajan (oba Liberec), Ondřej Baláž, Jan Myšák (oba Litvínov), Ivan ivan (Vítkovice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Tobiáš Handl (Olomouc), Michal Gut (Chomutov), Michal Simon, Dominik Vacík (oba Mladá Boleslav), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý, Stanislav Svozil (oba Kometa Brno), Marek Bláha, Jakub Konečný (oba Sparta Praha), Daniel Malák, Vladimír Kremláček, Sebastián Malát (všichni Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice), Dominik Binias (Fribourg-Gotterón/SUI).

Program Hlinka Gretzky Cupu 2019

Sobota 3. srpna:
Generálka 18:00 Česko "18" – USA "18"

Pondělí 5. srpna:
15:30 Finsko "18" – Kanada "18"
15:30 Rusko "18" – USA "18"
19:00 Česko "18" – Švýcarsko "18"
19:00 Slovensko "18" – Švédsko "18"

Úterý 6. srpna:
15:30 Kanada "18" – Švýcarsko "18"
15:30 Švédsko "18" – Rusko "18"
19:00 Česko "18" – Finsko "18"