Mládežnický hokej

Petr Jelínek mi řekl, že se zde mohu zlepšovat, líčí Jakub Šedivý

Liberec - Jedním z nejmladších hráčů v tygří šestnáctce je obránce Jakub Šedivý. Nadějný hokejista si jakožto ročník 2003 zahrál extraligu mladšího dorostu již v loňské sezóně. Přiznává, že by jednou rád okusil českou nejvyšší soutěž. "Teď se ale soustředím na play-off", dodává vzápětí s pokorou.

Kubo, kde jsi s hokejem začínal?

Jsem z Tábora, takže jsem začal právě tam. V páté třídě jsem přešel do Veselí nad Lužnicí za Stanislavem Jasečkem, to pro mě byla skvělá škola. A v osmé třídě jsem šel do Liberce.

Kdo tě k hokeji přivedl?
Určitě taťka! Hrál taky hokej, jezdil se mnou všude po turnajích a na zápasy. Chodil se na mě koukat, a určitě mě k hokeji přivedl právě on.

Před tím, než jsi přestoupil do Liberce, jsi hrál za menší týmy. Je to tady velký rozdíl?
Je to tu veliký rozdíl. Hlavně je tu super zázemí, které umožňuje hráčům zdokonalovat se. Například střelnice. Je to každopádně obrovské plus.

Jak by ses jako obránce popsal? A zkusil sis i jiný post?
Jsem spíš defenzivní typ. Občas mě to sice do ofenzivy trošku táhne, ale není to tak, že bych musel útočit pořád. V obraně hraji odjakživa a útok jsem si nikdy nezkusil.

Jakub Šedivý o podmínkách v Liberci

"Zázemí je tady super, umožňuje hráčům zdokonalovat se. Je to každopádně obrovské plus."


Ty máš velmi dobrou bilanci účasti na ledě. Je to pro obránce ta hlavní statistika, na kterou koukají?
Přesně tak. Pro obránce je to ceněná statistika. Jsem rád, že se mi prozatím v tomto ohledu daří.

Patříš do ročníku 2003 a většina spoluhráčů je starších. Panuje mezi jednotlivými ročníky dobrá atmosféra?
Ano, panuje. Jsme dobrá parta a žádné naschvály si neděláme. Spíš si pomáháme. Na ledě i v kabině máme dobré vztahy.

Tvůj rodinný příbuzný Petr Jelínek už zde spoustu let válí za A-tým. Bavíte se spolu o hokeji? A snaží se ti radit?
Radit se mi úplně nesnaží. Ale občas se navštěvujeme, takže o hokeji pár slov padne.

Hrál Petr nějakou roli v tom, že sis vybral Liberec?
Možná trochu ano. Byl o mě zájem ze strany pana Bermanna, manažera akademie. Petr mi řekl, že je v Liberci velice spokojený, a že je tam výborné zázemí pro to, abych se zlepšoval.

Sleduješ zápasy A-týmu?
Určitě ano, chodím na zápasy osobně. Sleduji tam hlavně obránce, abych viděl, jak hrají. Snažím se od nich něco okoukat.

Který obránce se ti speciálně líbí?
Byl tu Radim Šimek, kterého jsem sledoval. To je výborný obránce, což dokázal i tím, že si ho vybralo San Jose. Hodně se mi líbil také Ondra Vitásek, toho jsem taky hodně pozoroval. Dále se mi líbí Lukáš Derner. Je to velice obětavý hráč, což se mi na něm líbí.

Jakub Šedivý o obráncích v A-týmu

"Ze současných obránců Liberce se mi líbí Lukáš Derner. Je to velice obětavý hráč. Hodně jsem sledoval také Radima Šimka."


Kam bys to chtěl v kariéře dotáhnout?
Chtěl bych to jednou dotáhnout do extraligy a zahrát si ji v Liberci! Momentálně se ale soustředím na play-off, které teď budeme po nadstavbě hrát.

Pojďme se ještě podívat na probíhající sezónu. Čím to je, že vám to po povedené základní části začalo v nadstavbě drhnout?
V základní části jsme hráli výborně. Do nadstavby nám odešli nějací hráči do staršího dorostu a přišli mladší kluci. Také nás bohužel trápí široká marodka a neproměňování tutových šancí. To nás v zápasech stojí spoustu důležitých bodů.

Související