Pod Ještěd přijedou ambiciózní Pardubice

Date of publication Author Jiří Veverka

L i b e r e c - Po nepovedené premiéře proti Kladnu se liberečtí hráči vracejí po zápase na Spartě do Tipsport areny. Tam již předvedli velmi dobrý výkon, ale na vítězství to opět nestačilo. Pražanům podlehli na nájezdy. Nedělní utkání začíná pod Ještědem v 17.00.

HC MOELLER Pardubice

Pardubičtí vykročili do letošní sezóny na ledě vícemistra z Karlových Varů. Západočechům byli dlouho velmi vyrovnaným soupeřem, ale nakonec jim po velkém boji podlehli 1:2.

Ve druhém kole přivítali na svém ledě mistra - Slavii Praha. Dlouho to vypadalo, že i z tohoto utkání odejdou poraženi, ale na konci základní hrací doby ukázali bojovného ducha a brankou Tomáše Divíška nakonec dvaačtyřicet sekund před záverečným hvizdem stihli srovnat.

Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnějším týmem hosté z hlavního města, a tak mají Pardubičtí, shodně jako Tygři, na svém kontě jeden bod.

V úvodních dvou střetnutích je nečekalo vůbec nic snadného, narazili na mistra a vícemistra, a tak si určitě budou chtít pod Ještědem spravit chuť.

Poslední tři utkání

přát. HC Moeller Pardubice - HC Geus Okna Kladno 2:0 1. kolo HC Energie Kärlovy Vary - HC Moeller Pardubice 2:1 2. kolo HC Moeller Pardubice - HC Slavia Praha 3:4 pn.

Z úvodních dvou střetnutí mají Tygři na svém kontě pouze jeden bod, a s tímto faktem určitě nemůže být nikdo pod Ještědem příliš spokojen. Po prvním kole, kdy doma podlehli o dvě branky Kladnu, se vydali do hlavního města, kde změřili síly se Spartou.

Do zápasu vstoupili velmi dobře, a když je Václav Pletka poslal na konci první třetiny do vedení, tak to vypadalo pro liberecké hráče velmi nadějně. Domácím se dlouho nedařilo srovnat krok, ale nakonec se to přeci jen Michalu Brošovi povedlo. Ve čtyčiačtyřicáté minutě tedy svítil na světelné tabuli stav 1:1.

Ten vydržel až do závěrečné sirény, a tak se prodlužovalo. Nastavený čas vítěze nepřinesl, protože na obou stranách již byla vidět značná únava. Zápas tak dospěl k trestným střílením, ve kterých ukázal svou skvělou koncovku Petr Ton, který prostřelil Michala Fikrta. Bod navíc tak zůstal na ledě Tesla Areny.

Liberečtí se budou i v dalších týdnech muset obejít bez forvarda Jana Víška, který si hned v prvním kole přetrhl postranní kolenní vazy a bude mimo hru. Dušanu Gregorovi tedy hned zpočátku nového extraligového ročníku přibyly vrásky na čele. Víšek nebyl v minulé sezóně tahounem jako například Leoš Čermák, ale do základního týmu určitě patřil.

Ve třetím kole se dá v liberecké Tipsport areně čekat "plný dům". Pardubice již dlouhodobě patří k velmi atraktivním soupeřům, a tak o lísky bude nejspíše velký zájem. Nehledě na to, že "Perníkáři" to mají pod Ještěd velmi blízko, a tak se dá očekávat silná podpora i z jejich řad.

Statistiky v přípravě:

Obránci: Harant Tomáš 5 (3+2) Krstev Angel 5 (2+3) Jareš Richard 4 (3+1)

Útočníci: Pabiška Lukáš 6 (3+3) Bartovič Milan 6 (3+3) Nedorost Václav 6 (3+3)

přát. Bílí Tygři Liberec - HC Litvínov 5:4 1. kolo Bílí Tygři Liberec - HC Geus Okna Kladno 3:2 2. kolo HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1 pn.