Mládežnický hokej

Pracant měsíce prosince Kovář: Obrovská motivace, abych na sobě pracoval ještě víc

Liberec - Po Janu Žembovi a Jakubu Masařovi byl pracantem měsíce zvolen první bek. Filip Kovář v šestnácti letech nastupuje za kategorii U19 a zanechává za sebou dobrý dojem. Jak si ceny váží? „Je super pocit, když zjistíte, že jste byl vybrán právě vy. Osobně cenu pokládám za obrovskou motivaci, abych na sobě pracoval ještě víc."

Jak si vážíš ocenění Pracanta měsíce?
Samozřejmě jsem za něj rád. Je super pocit, když zjistíte, že jste byl vybrán právě vy a ne někdo jiný.

Co pro tebe znamená?
Je to další díl do mé skládačky. Osobně je to převážně motivace, abych na sobě pracoval víc a víc a ocenění se dostavilo v budoucnu ještě nějaké.

Proč si myslíš, žes byl vybrán zrovna ty?
To sám nevím (směje se).

Jak se snažíš individuálně pracovat?
Samozřejmě, že když je čas, tak vždy udělám něco pro svoje tělo. Tyto malé krůčky se pak někde musí projevit. Chodím do posilovny a taky do bazénu. Plavání je pro mě regenerační sport číslo jedna.

Jaký sis dal do aktuální sezony cíl?
Můj cíl byl se udržet v hlavním týmu juniorky (kategorie U19, pozn. red.) a ten se zatím plní. Další cíl, který mám, je dostat se do reprezentace U17, protože jsem pouze v širším kádru a to mi nestačí.


Co zatím říkáš na aktuální sezonu?
Zatím se nám docela daří. Jsme na tom velmi dobře a myslím, že máme hodně velkou šanci se propracovat přes play off a nahlédnout do boje o medaili.

Na čem ještě musíte týmově zapracovat?
Osobně myslím, že bychom měli zapracovat na disciplinovanosti, protože někdy jsme až moc vylučovaní. V play off přesně takové chyby mohou rozhodnout zápas.

Co je pro tebe víc gól, nebo přihrávka?
Jsem rád za oboje. Asi lepší pocit přinese gól, ale každý bod se počítá a je jedno, který to je.

Jak se těšíš na trénink s A-týmem?
Na trénink se těším, hlavně až si zatrénuji s Ladislavem Šmídem a Markem Kvapilem. Bude to pro mě zase něco jiného, přece jen budu trénovat po boku s těmi nejlepšími hráči v Liberci.

Asi to pro tebe bude velká zkušenost, že?
Myslím, že by to pro mě mohla být velká zkušenost do dalších let. Uvědomím si, že se nemohu spokojit s tím, co teď jsem, ale právě soupeřit s těmi ostatními, kteří tam budou. Musím si říct, že tam příště budu já, ne oni.

Nebudeš trochu nervózní?
Určitě nervozita trochu bude, ale to není nic výjimečného. Takže s tím počítám, že přijde, ale musím se s tím popasovat.

Jak si užíváš v šestnácti hru za U19?
Jsem za to rád, je super zkušenost hrát proti starším. Myslím si, že na věku ale vůbec nezáleží. Když jste dobří, můžete hrát za jakoukoliv kategorii.


Jsou jeden z tvých nejbližších cílů Benátky?
Určitě. Už tento rok se mi povedlo párkrát nahlédnout do tréninku s Benátkami a v příští sezoně už bych tam rád stabilně trénoval a případně si připsat i nějaký start v první lize. Ale je stále na čem pracovat.

V čem ti pomohl trénink s Benátkami?
Ukázal mi, že bych měl na sobě pracovat, abych se dokázal prosadit. Největší rozdíl je v rychlosti, je to ještě o stupeň rychlejší než juniorka a více se všeobecně klade důraz na detaily. Chtěl bych osobně zlepšit dovednosti a také trochu té obratnosti.

Máš nějakou zpětnou vazbu od trenérů?
Trenéři mě relativně chválí, ale samozřejmě mám nějaké chyby. Mohl bych určitě také trochu přitvrdit.

Jak sis užil Vánoce a Nový rok?
Vánoce i Silvestra jsem si užil. Nějaké kilo šlo ale po bramborovém salátku a cukroví nahoru (směje se).Související