Řežba od začátku až do konce, hodnotí střelec Lukáš Plos druhé čtvrtfinále

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec - Lukáš Plos do play-off vstoupil v parádní formě. V prvních dvou čtvrtfinálových zápasech U20 vstřelil čtyři ze šesti libereckých gólů a výrazně se podepsal pod vedením 2:0 na zápasy. Druhé utkání (3:2) dokonce rozhodl v prodloužení poté, co Liberec ubránil dlouhé oslabení tří proti pěti. Série bude v sobotu pokračovat na ledě Karlových Varů, kam šelmy pojedou s postupovým mečbolem.

Co na druhý zápas série říkáš?
Byla to řežba od začátku až do konce. V prodloužení jsme dobře ubránili dlouhé oslabení tři na pět, poté, co jsme se zbytečně nechali vyloučit. Pak jsme měli trochu štěstíčka, že to tam zalétlo.

Myslíš, že vaše skvělá oslabení utkání rozhodla?
Rozhodně nám hodně pomohla, navíc jsme se v oslabení sami gólově prosadili.

Znovu ses navíc dvakrát trefil!
Věděli jsme, že je karlovarský brankář trošku slabší nahoře, tak jsem to tam zkusil dvakrát poslat a vyšlo to.

Rozhodně z toho pramení větší zodpovědnost. V prvním utkání jsem byl malinko nervózní, ale po prvním vstřeleném gólu to ze mě spadlo. Věřím, že jsem se dostal do herní pohody.

Změnil jsi něco? Střelecky jsi šel nahoru už ke konci nadstavby...
Spíš jsem se v předchozím průběhu sezóny trápil. Snad jsem si to nechal pro play-off, zatím to padá.

Do Karlových Varů teď můžete jet trošku uvolněnější, že?
Určitě, pojedeme tam s vedením 2:0 v sérii, takže nám už stačí jeden vyhraný zápas. Rozhodně ve Varech nechceme přespávat až do neděle! (úsměv) Pokusíme se sérii ukončit už v sobotu.