Mládežnický hokej

Richard Lobo krátce o vysoké úspěšnosti oslabení

Liberec - U kormidla výběru do šestnácti let si letos Richard Lobo odbývá svou premiéru, jeho svěřencům se však velmi daří a patří jim vedoucí příčka ve skupině. Svou extratřídu prokazují liberečtí mladíci především v oslabení.

V sedmi zápasech Bílí Tygři U16 šestkrát vyhráli, což týmu z podještědské metropole stačí na vedoucí příčku skupiny střed. Důležitým klíčem k úspěchu je hra při nestandardním počtu hráčů na ledě, především pak v oslabení!

Družině Richarda Loba totiž patří i prvenství, co se týče procentuální úspěšnosti ubráněných oslabení. Liberecká šestnáctka doposud nedostala gól v bezmála 92 % přesilovek soupeře, což je u čtvrtého nejtrestanějšího týmu skupiny rozhodně žádoucí.

Richard Lobo na téma oslabení:

„Určitě nás těší, že se nám daří oslabení ubránit. Zatím nám to v téhle herní činnosti šlape a já doufám, že to bude šlapat dál. To, že máme tolik vyloučených, je také trochu dáno naší agresivní hrou, kterou po hráčích vyžadujeme. Chceme, aby chodili do soubojů a nevyhýbali se jim. Na druhou stranu hrajeme i hodně přesilovek.“


Jak naši hokejisté do šestnácti let umí bránit oslabení, se můžete jít přesvědčit už tento pátek, kdy do Svijanské arény zavítá tým Mountfield Hradec Králové.

Související