Ohlasy k zápasu

Ronald Knot: Uděláme vše, abychom v dalším zápase uspěli

Liberec – Svěřenci trenéra Patrika Augusty nestačili na Třinec a prohráli s lídrem tabulky 0:4. V zápase Tygři nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her. „Musíme na početních výhodách zapracovat, abychom si s nimi v dalších zápasech pomohli,“ povzbuzuje Ronald Knot.

Jak bys utkání zhodnotil?
V první třetině jsme dostali dva zbytečné góly, když jsme si nepohlídali jednoduché situace. Za stavu 0:3 si Třinec náskok pohlídal. V některých chvílích jsme vytvářeli určitý tlak, ale nepodařilo se nám vstřelit gól a Oceláři si v klidu došli pro vítězství.

Byl nějaký moment, ve kterém se zápas lámal?
Každá branka, kterou jsme dostali, byla zlomová. Za stavu 0:2 se s tím dalo ještě něco dělat. Po obdržení třetího gólu v oslabení jsme věděli, že bude těžké zápas otočit. Nezabalili jsme to, ale nepodařilo se nám vstřelit branku, a proto jsme nemohli soupeře dotáhnout.

V takovýchto těžkých zápasech by vás určitě povzbudili fanoušci, kteří na zápasy nemůžou...
Chybějí nám stejně jako v ostatních měsících, ale to každému týmu. Nedá se nic dělat, taková situace je a musíme se s tím vypořádat.

Proti Třinci jste nevyužili ani jednu přesilovku, co podle tebe na ledě chybělo?
Oceláři si přesilovkovými góly pomohli, my ne. V utkání jsme nedali žádný gól, takže to nebylo jen o přesilovkách. Musíme na početních výhodách zapracovat, abychom si s nimi v dalších zápasech pomáhali.

Tygry čeká velmi nabitý program, pět zápasů v sedmi dnech. Uzpůsobíte tomu přípravu?
Nedá se trénovat stejně, jako když hrajeme dvě utkání týdně. Nejdůležitější je co nejrychleji zregenerovat a připravit se na další zápas.

V příštím zápase šelmy čeká duel proti Českým Budějovicím, budete chtít navázat na váš poslední vzájemný duel?
Určitě! Chceme získat plný počet bodů, předvést dobrý výkon, vstřelit co nejvíce gólů a naopak co nejméně obdržet. Uděláme všechno proto, abychom v následujícím zápase tři body urvali.

Ronald Knot blokuje střelu

Fotogalerie

Související