Série se přesouvá pod Ještěd, ukořistí Tygři první vítězství?

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílým Tygrům ve dvou úvodních bitvách na pardubickém poli uspět nepodařilo, Eaton vždy dokázal vsítit úvodní branku a duel dotáhl do zdárného konce. V Tipsport areně však liberečtí hokejisté v letošním play-off ještě neprohráli a svoji nedobytnou pevnost budou hájit i ve středu. Třetí zápas semifinále startuje v 18:10.

HC Eaton Pardubice

Pardubičtí zatím roli mírného favorita v semifinálových bojích potvrzují a po dvou odehraných bitvách na vlastním ledě se mohou pyšnit vedením 2:0. Úvodní duel série ovšem začali Liberečtí hodně aktivně, puk za brankovou čáru ale protlačit nedokázali. První branku série tak vstřelili Východočeši ve druhé třetině, a i když o chvilku později vyrovnal Zdeněk Ondřej, domácí ve třetí části dokázali svému sokovi znovu odskočit a svůj hubený náskok si pohlídali.

Eaton zatím disponuje kvalitní defenzivou

Druhé klání před vyprodanou ČEZ arenou naopak odstartovali s velkou chutí domácí, avšak největší šanci měl v poslední minutě první dvacetiminutovky průbojný Dušek. Pardubice ovšem v periodách nadcházejících na ledové ploše dominovaly a doklouzaly si pro vcelku pohodlné vítězství. Produktivní je především první formace ve složení Kolář I - Koukal - Starý, jež se přimotala hned k polovině branek v semifinálové sérii.

Mezi třemi tyčemi číhá slavný "Dominátor", který ve dvou duelech pustil za svá záda pouze jediný puk a svému celku je zatím velkou oporou. "Liberec je ale doma hodně silný, což několikrát potvrdil. Musím se připravit na větší porci střel" uvědomuje si Hašek sílu soupeře před vlastím publikem.

Statistiky v play-off

Útočníci:
Koukal Petr    9 (2+7)
Kolář Jan      9 (2+7)
Sýkora Petr    7 (6+1)
Obránci:
Píša Aleš      5 (1+4)
Havíř David    2 (1+1)
Brankáři:
Hašek Dominik  1,85 branky na zápas/úspěšnost 92,93%

Severočeši sice v prvním zápase značně potrápili svého pardubického protivníka, ale další klání již svěřenci trenéra Sýkory ovládli. "Soupeř nás přejel jako parní válec, musíme se poučit z chyb a na zápas rychle zapomenout". Uvedl na tiskové konferenci liberecký lodivod Jiří Kalous. Jistým faktorem může být i zranění klíčového beka Richarda Jareše, jeho start v dalších bitvách je nejistý. Ovšem do týmu se již vrátil Plodek, Vantuch a Moravec.

White out znovu ovládne Liberec, Tygři se budou moci spolehnout na své fanoušky

Liberci se v druhém zápase nedařily přesilové hry, především v prostřední dvacetiminutovce měli modrobílí v poli o jednoho hráče více hned čtyřikrát, leč ani jednou si nedokázali vytvořit větší příležitost ke skórování. V oslabení naopak hrozili Pardubičtí, kteří odvážné atakovali libereckou svatyni ze všech pozic.

Marek Pinc lovil hrací předmět ze své sítě v semifinále již šestkrát, v obou duelech ale předvedl několik precizních zákroků, díky kterým dodával svému celku naději.

Útočníci:
Nedvěd Petr       16 (7+9)
Nedorost Václav   13 (3+10)
Bartovič Milan    11 (7+4)
Obránci:
Čakajík Martin     7 (0+7)
Výtisk Jan         4 (0+4)
Brankáři:
Pinc Marek       2,85 branky na zápas/úspěšnost 91,64%