Ohlasy k zápasu

Sváteční střelec Lukáš Derner po výhře nad Vary: Musíme si góly zasloužit!

Liberec - Bílí Tygři před svými fanoušky zvládli nervy drásající bitvu s karlovarskou Energií a připsali si druhé tříbodové vítězství v řadě. K úspěchu je posunul parádní ranou Lukáš Derner, po jehož trefě se domácí ujali ve třetí části vedení. "Hlavně po psychické stránce by nám dnešek mohl pomoct," věří velezkušený obránce.

Určitě bylo hodně důležité navázat na výhru s Litvínovem, že?
Něco jsme si před zápasem řekli. Jsme ve fázi, kdy musíme plnit určité pokyny a věci, které si řekneme, přenášet na led. Je super, že jsme na nedělní vítězství před domácím publikem navázali.

Při své brance jsi neskrýval radost.
Pro nás je každý gól důležitý, je jedno, kdo ho vstřelí. Musíme se naučit válčit a dotahovat zápasy k vítězným koncům.

Je výhra o to cennější, že jste relativně dlouho čekali na gól? Vary jste navíc přeskočili v tabulce.
Přesně tak. Hlavně po psychické stránce by nám dnešek mohl pomoct. Snad se toho chytneme, ukázali jsme si, co na ledě funguje. Věřím, že to pro nás bude takový odrazový můstek.

Úspěšná rána Lukáše Dernera

Zmínil jsi psychiku. Jak jsi vnímal vaše rozpoložení během série porážek?
Každý sportovec to zná. Když se nedaří, najednou to začne odskakovat, puk se začne chovat trošku jinak, než by měl. Jak už ale říkali na předchozích rozhovorech další kluci, cesta z toho vede přes tvrdou práci v trénincích i samotných zápasech. To nás může posunout.

V sezóně jste zatím nevstřelili více než tři góly za zápas, co stále platí, i přes dnešní výhru.
Určitě to není příjemné, nebudeme si nic nalhávat. Musíme si ty góly zasloužit a tvrdě makat odzadu. Věřím, že to postupně přijde.

Obrana byla v pozměněném složení, kromě Ladislava Šmída chyběl i Ondřej Vitásek. Bylo složité se s absencemi vypořádat?
Myslím, že je velmi dobře zastoupili kluci z Benátek. Od toho zde ta farma je, kluci nás skvěle doplnili. Musíme tahat za jeden provaz a bojovat i za hráče, kteří aktuálně nemohou nastoupit. Věřím, že se pak vrátí do dobře rozjetého vlaku.

Derner slaví vstřelenou branku

Fotogalerie

Související